Aktualijos

LELIŪNŲ KOPLYČIOJE ATIDARYTA URPMC MOKINIŲ IR MOKYTOJŲ KŪRYBINIŲ DARBŲ PARODA „PAGAVOS ĮKVĖPTI…“ 

2024 m. gegužės 12 dieną Leliūnų koplyčioje atidaryta Utenos regioninio profesinio mokymo centro mokinių ir mokytojų darbų paroda „Pagavos įkvėpti…“ 

Koplytėlės lange lankytojus pasitinkąs plakatas supažindina su menininkais. Malonu pristatyti tautodailininkės (biologijos ir chemijos mokytojos) Audros Udrienės kurtus sodus, kviečiančius pabūti tyloje ir darnoje, bei menininko (dailės mokytojo) Daniaus Galiausko gyvybės energija alsuojančius paveikslus. Šalia jų – nuoširdumu dvelkiantys šiaudiniai sodeliai ir paukšteliai, kurių autoriai – mokiniai (Gabrielė M., Aurimas J., Austėja J., Roberta D., Erikas G., Deimantas V., Mindaugas T., Evelina S., Evelina E., Natas K., Ligitas J.). 

Grožintis ekspozicija, nejučia susimąstoma apie kūrybos galią, jos poveikį žmogui. „Kiekvienas iš mūsų, ieškodami savęs, atrandame būdus pasinerti į vidinį vaizduotės Pasaulį…“ – taip galvoja menininkas Danius. Tautodailininkei Audrai kūryba – „tai nesibaigianti terapija, prasidedanti pavasarį augalų rinkimu, besitęsianti vasarą, braidant po pievas, iki to momento, kol tampa namų puošmena – natūralia, paprasta, šilta…“ Taip gimsta prasmingi fragmentai, pildantys mūsų kasdienybę… 

Gausiame parodos atidarymo būryje sveikinimo žodį tarė URPMC direktorė Loreta Baltuškienė, gimnazijos skyriaus vedėja Gražina Indriūnienė, šios parodos kuratorė, ir kunigas Andrius Šukys. Jo teigimu, ilgai laukta bičiulių paroda atidaryta ypatingu laiku – sužydus sodams ir pakvietus leliūniškius bei miestelio svečius iš naujo atrasti ir pažinti legendomis apipintą Leliūnų kraštą. 

Širdingas AČIŪ tartas ir koplytėlės parodų koordinatorei Žydronei Mameniškienei. Jos dėka per kūrybinius projektus tęsiasi bendrystė su meno mylėtojais ir grožio kūrėjais.

Ekspoziciją galima pamatyti Muziejaus nakties renginio metu: 2024 m. gegužės 18 d. nuo 23 iki 24 val. 

Leliūnų koplyčia atvira sekmadieniais nuo 10 iki 12 val.

URPMC paroda iki birželio 2 dienos.

Plakatą parodai kūrė dailininkas Danius Galiauskas ir mokytoja Daiva Šereikienė.

Nuotr. iš Leliūnų parapijos archyvo.