Aktualijos

Kunigas Rimantas Rimkus: per šventes svarbiausia apkabinti artimą žmogų

Lapkričio 30 dieną prasidėjo Adventas – susikaupimo ir rimties metas. Šis laikas skirtas stabtelėti, atsikvėpti ir pasiruošti kūdikėlio Jėzaus atėjimui. Pasak kunigo Rimanto Rimkaus, ruošdamiesi visų pirma turėtume pasižiūrėti į savo vidų, papuošti sielą, o ne šventinėmis dekoracijomis išgražinti namus; apkabinti artimuosius, o ne apdovanoti juos brangiais daiktais.
Visai neseniai prasidėjo Adventas. Kaip manote, ar žmonėms šis laikas svarbus?
Lotynų kalboje šis žodis reiškia atėjimą, pirmiausia – kūdikėlio Jėzaus atėjimą pas kiekvieną iš mūsų. Kai jis užgimsta, turime jį užauginti. Čia ir yra esminis momentas – ar stengiamės jį užauginti, ar paliekame augti savaime. Jeigu priimame jį su džiugesiu, auginame jį, tuomet į mūsų šeimas ateina Dievas.
Manau, kad visi mes turime Advento pojūtį širdyje ir kiekvienas tai išgyvenam skirtingai. Tik, kaip jau minėjau, patiriam labai didelį spaudimą iš aplinkos – bėgti, pirkti. Adventas yra tas laikas, kai turime bent šiek tiek stabtelėti. Bet tuoj prasidės įmonių vakarėliai ir bus sunku rasti laiko atokvėpiui. Mes šnekam apie Dievą, kad viskas, kas gražu, yra iš Dievo, bet pamirštam, jog velnias irgi nesnaudžia. Jis nėra suinteresuotas, kad žmogus būtų laimingas, todėl sukuria tą dirbtinumą, materiališkumą ir sako – tai yra laimė. Mes priimam tai, užmiršę, kad svarbiausia yra tarpusavio ryšys.

Tęsinys 2019 12 07