Aktualijos

Knygų klubą įkurti norintis uteniškis: „Skaitantys žmonės lengvai išsiduoda“

Rasa MILERYTĖ

Utenoje nėra knygų klubo, tačiau galėtų būti. Knygų klubas – neformali įvairaus amžiaus skaitytojų bendruomenė, kurios narius vienija meilė literatūrai. Iniciatyvos imasi uteniškių pora Asta ir Povilas Gedminai. Jie viliasi suburti skaitančių žmonių grupę, kurioje galėtų diskutuoti apie knygas ir išgirsti platesnį atsiliepimą nei „patiko“ ar „nepatiko“.
Apie knygų klubą ir skaitymą pasikalbėjome su Povilu Gedminu. Uteniškis pasakoja šiuo metu dalyvaujantis virtualaus knygų klubo veikloje, tačiau jaučiantis, kad per nuotolį prasmingai, išsamiai diskutuoti yra sudėtingiau, nei susitikus gyvai.
Kartu su žmona svarstote Utenoje įkurti knygų klubą. Kaip ėmė rutuliotis tokia idėja?
Knygų klubo veikla mane domina jau kokius dešimt metų. Vis grįžtu prie minties, kad būtų smagu padaryti tokį dalyką. Man patinka skaityti knygas, todėl norėtųsi rasti bendraminčių. Tik tam vis pritrūksta laiko. 2017 m. gimė vaikas, norisi su juo praleisti daugiau laiko. Bet šiais metais vasario mėnesį mano iniciatyva darbe buvo įkurtas knygų klubas, į kurį prisijungiame nuotoliniu būdu. Jau įvyko dviejų knygų aptarimai. Pirmoji knyga – Birutės Pūkelevičiūtės romanas „Aštuoni lapai“, o kita – Charles Martin „Kalnas tarp mūsų“. Tačiau per nuotolinius susitikimus supratau tokių susitikimų trūkumus, kai negali gyvai bendrauti su žmonėmis. Tuomet ir ėmė rutuliotis mintis, kad reikia ieškoti knygų skaitytojų ten, kur gyveni, kad su bendraminčiais galėtum susitikti gyvai ir pasišnekėti apie knygas.