Aktualijos

Kelionių nuo pernai laukiantys uteniškiai vis dar nedrįsta krautis lagaminų

Rasa MILERYTĖ. Įprastai pavasariop įsibėgėjantis turizmo sezonas šiandien apimtas sąstingio. Kol kas visiškai neaišku, ar šiemet bus galima pasimėgauti kelionėmis. Utenos turizmo informacijos centro direktorė Rasa Jasinevičienė spėja, kad šiemet daugiau keliausime po Lietuvą ir kaimynines šalis, o tolimesnės išvykos liks kitiems metams. Bet net ir išvykų į įdomias gimtosios šalies vietas Utenos turizmo informacijos centras kol kas nedrįsta organizuoti – neaišku, ar tai nebūtų beprasmis darbas.
Kai kurių kelionių laukia nuo pernai
Priverstinio poilsio nuo kelionių išvarginti uteniškiai trokšta keliauti. Pasak Utenos turizmo informacijos centro vadovės, žmonėms jau ne tiek svarbu kur, svarbiausia – pats kelionės procesas. Deja, panašu, kad kol kas kelioniniai lagaminai liks spintose. Iš 2020-ųjų pavasario į šių metų balandį atkelta kelionė į Olandijos gėlių paradą ką tik buvo atšaukta.
„Ši kelionė buvo numatyta pernai, bet kadangi prasidėjo karantinas, ją atšaukėm ir perkėlėm į 2021-uosius. Niekas neatsisakė važiuoti, visi tos kelionės laukė. O šiemet jau viską atšaukiam, tiesiog nebenorime suteikti tuščių vilčių. Jei kitąmet nuspręsim važiuoti, registruosimės iš naujo“, – sakė R. Jasinevičienė.
Anot R. Jasinevičienės, priverstinis poilsis nuo kelionių nė kiek nesumažino žmonių noro keliauti. Uteniškiai aktyviai registruojasi į išvykas – jau beveik užpildyti visi autobusai. Deja, kol kas neaišku, ar suplanuotos kelionės į Graikiją, Ventspilį, Palangą ir Nidą įvyks. Kelionė į Graikiją irgi atkelta iš praėjusių metų.
Ekskursijų planuoti nedrįsta
Utenos turizmo informacijos centro vadovė pasakojo, kad įprastai turizmo sezonas nenutrūkdavo ištisus metus. Kelionės vykdavo ne tik šiltuoju metų laiku, bet ir žiemą: žmonės keliaudavo į Pakruojo kiniškų žibintų festivalį, į Jelgavą pažiūrėti ledo skulptūrų ir panašiai. Spalio–lapkričio mėnesiais jau būdavo suplanuotos ateinančių metų kelionės. Tačiau 2021-iesiems R. Jasinevičienė kelionių planuoti nedrįsta, o žmonėms, besiteiraujantiems, kur šiemet bus galima išvykti, negali pasakyti nieko konkretaus.
„Kol kas suplanuotos tik poilsinės kelionės. Neaišku, ar jos įvyks, bet tokias keliones būtina planuoti iš anksto, nes pavėlavus būtų sudėtinga rasti apgyvendinimą. O vienadienių kelionių, ekskursijų neplanuoju. Lyg ir norėjau organizuoti išvyką į Tytuvėnus, bet paskambini į lankytinas vietas ir niekas nežino, kada bus galima jas lankyti. Nėra konkretumo. Laukiam, kol atsidarys sienos, pradės veikti muziejai, bus galima keliauti autobusais. Dabar, jei imtume 50-ies vietų autobusą ir juo vežtume tik 10 žmonių, labai išaugtų kaina“, – pasakojo R. Jasinevičienė.
Pašnekovė spėja, kad turizmo sektorius atsigaus dar ne šią, o kitą vasarą, o šiemet pagrindinės kelionės turėtų vykti po Lietuvą ir kaimynines šalis. Pasak specialistės, kelionės po Lietuvą irgi itin domina uteniškius.
„Lietuvoje yra daug įvairių kampelių, kur žmonės dar nėra buvę. Ieškome naujų krypčių, kurios nėra itin populiarios, bet įdomios ir turiningos. Pastaraisiais metais atsiranda daug naujų lankytinų objektų, įdomių edukacijų. Pavyzdžiui, Kelmės rajonas, Akmenės rajonas, Telšiai. Tai labai gražūs mūsų šalies kampeliai, kur nedaugelis yra buvę“, – pašnekovė pasakojo, kad rengdama kelionių planą stengiasi įtraukti krašto istoriją, kultūrą, kulinarinį paveldą.
Pernai didelio uteniškių susidomėjimo sulaukė ekskursijos po Uteną. Tokias ekskursijas planuojama rengti ir šiemet. R. Jasinevičienė sakė, kad sudėliotas jau beveik visas vasaros ekskursijų tvarkaraštis. Iš viso numatyta 15 ekskursijų, šiuo metu suplanuota jau 11.

UTENOS TURIZMO INFORMACIJOS CENTRO ORGANIZUOJAMOS NEMOKAMOS EKSKURSIJOS PO UTENOS MIESTĄ:
Birželio 5 d. „Kuo išskirtinės Kristaus Žengimo į dangų ir Dievo Apvaizdos bažnyčios? Įminkime septynias mįsles“ (religijos mokslų specialistė Roma Jančauskienė);
Birželio 7 d. „Bernardo Louno šeimos takais“ (religijos mokslų specialistė Roma Jančauskienė);
Birželio 12 d. „Utenos senoji pašto stotis. Sankt-Peterburgas–Varšuva trakto vidurys!“ (Meno mokyklos mokytoja Ilona Bartkienė);
Birželio 19 d. „Senų pastatų istorijos“ (menininkas Justas Ivanauskas);
Liepos 3 d. „Utenos sinagogos ir religinės žydų tradicijos. Praskleidus praeities šydą“ (religijos mokslų specialistė Roma Jančauskienė);
Liepos 10 d. „Nuo medinės iki mūrinės Utenos“ (ekskursija Utenos kraštotyros muziejuje ir mieste) (istorikė Bronislava Juknevičienė);
Liepos 17 d. „Senų pastatų istorijos“ (menininkas Justas Ivanauskas);
Rugpjūčio 7 d. „Kam Utenoje statomi paminklai?“ (ekskursija Utenos kraštotyros muziejuje ir mieste) (istorikė Bronislava Juknevičienė);
Rugpjūčio 21 d. „Senų pastatų istorijos“ (menininkas Justas Ivanauskas);
Rugpjūčio 28 d. „Stačiatikių ir sentikių cerkvės. Sąsajos ir skirtumai. Trys istorijos laipteliai“ (religijos mokslų specialistė Roma Jančauskienė);
Rugsėjo 4 d. „Viešnagė Dievo Apvaizdos seserų vienuolyne – bendruomenėje su polėkiu dalintis, klausti ir klausytis“ (religijos mokslų specialistė Roma Jančauskienė).