Aktualijos

Kaip aš norėjau užsidirbti daug, greitai ir lengvai

Rasa MILERYTĖ

„Bebejo uždirbam, neuzsiimciau tuo tikrai jai nematyčiau pelno ir perspektyvu, laiko skiriu po 1 h dienoja“, – tokį atsakymą gaunu pasidomėjusi apie galimybę papildyti banko sąskaitą neišeinant iš namų ir neįdedant beveik jokių pastangų (žinutės tekstas neredaguotas). Internete vis pasirodo skelbimų apie esą lengvą ir greitą būdą užsidirbti: vieninteliai reikalavimai – būti sulaukus pilnametystės, turėti galimybę naudotis internetu ir šiek tiek, tik šiek tiek laisvo laiko. Po tokia viliojančia reklama slepiasi vadinamasis tinklinis marketingas, primenantis piramidines finansines aferas, kai pinigai plaukia iš apačios į viršų, o pats kažką uždirbi tik atvedęs į šį vadinamąjį verslą daugiau žmonių.

„Pirmą mėnesį nebus milijonų“
Kadangi noriu greitai ir lengvai užsidirbti daug pinigų, parašau vienai merginai, socialinėje erdvėje paskelbusiai minėto turinio skelbimą. Sandra pasivadinusi mergina pirmiausia paklausia, kodėl ieškau papildomo darbo, tada pasako, kad žinutę apie darbą ne nukopijuos, o viską aprašys savais žodžiais, kad suprasčiau, kuo šis darbas skiriasi nuo kitų panašių, ir akimirksniu atsiunčia ilgą nenukopijuotą žinutę: „Papasakosiu tai ka pati patiriu dirbdama šioja kompanijoja. <…> Gera kokybiška produkcija ir dar daug pasirinkimo, man patiko cia nes taves Nepalieka vienos yra mokimai, dziaugiusi atradus šia produkcija ir šia kompanija, labai palankios sąlygos uždirbti, daug dovanu, svarbiausia geru, registracija nekainuoja jokiu startiniu paketu neprivalai pirkti“, – ir taip toliau.
Ši mergina, pristatydama perspektyvią galimybę užsidirbti, iš viso parašė man apie 20 žinučių – visos jos su elementariomis rašybos ir skyrybos klaidomis – nežinau, ar Sandra tikrai labai neraštinga, ar sąmoningai tokia apsimeta – esą pažiūrėk, daug uždirbti gali ir nebaigę pradinės mokyklos. Vėliau apie šį pelningą uždarbį socialinėje erdvėje susirašinėjau su dar keliomis merginomis, visų jų rašto kultūra panaši.

Tęsinį skaitykite 2019 10 05 „Utenyje“