Aktualijos

Jubiliejinės šventės proga
uždainavo net seniūnas

Genovaitė ŠNUROVA

Turbūt gamtos dievai padėjo Kuktiškėms gražiai paminėti miestelio 635-ąją sukaktį: danguje nė debesėlio, o termometro stulpeliai, iki pietų kilę vis aukštyn, tik pavakare pradėjo leistis žemyn, bet saulė nesiliovė valiūkiškai šypsotis…
Gal kad šiemet šventė su jubiliejaus prieskoniu, gal kad bibliotekininkė Irena Juotkienė nestokoja sumanymų, šventės išvakarėse buvo organizuotas konkursas-viktorina „Ar viską žinai apie Kuktiškes?“, juokais vadinta preliudija į šventę. Net penkios komandos varžėsi dėl geriausiai Kuktiškių istoriją ir dabartį žinančiųjų.
Reikėjo atsakyti net į 50 klausimų: įvardyti įvairių skulptūrų, paminklų, stogastulpių ir kitų miestelio akcentų, pro kuriuos praeinama kasdien ir net ne po kartą, autorius, prisiminti kryždirbius, amatininkus, iš Kuktiškių kilusius mokslininkus ir greitai pasakyti miestelio gatvių pavadinimus. Konkurso-viktorinos dalyviai buvo gerai pasiruošę, žinojo daug istorinių datų, žymių žmonių pavardžių, taigi teko netgi išlavintos reakcijos galimybėmis pasinaudoti – kas pirmas suskubs atsakyti.