Aktualijos

Interaktyviu dviračiu apkeliausime Zarasų ir Utenos gatves

Zarasų ir Utenos viešosios bibliotekos kviečia lankytojus į naują interaktyvų dviračio turą. Mindami pedalus dabar galėsite pakeliauti po Zarasų ir Utenos miestų gatves, susipažinti su jų istorija.
„Kiekvienas gyvename savo gatvėje ir matome ją kas dieną, ji keičiasi kartu su mumis. Kiekviena gatvė turi tiek istorijų ir jos niekur nedingo, tiesiog mes apie tai retai pagalvojame“, – sako šio turo kūrimo iniciatorė ir projekto vadovė Jolanta Lementauskienė.
Naujoji iniciatyva pratęsė ankstesniais metais įgyvendinto Latvijos–Lietuvos pasienio regiono bendradarbiavimo projekto, kurio metu bibliotekose sukurti šeimos skaitmeninių veiklų centrai, planus. Bibliotekų darbuotojai pastebėjo, kad viena populiariausių šių centrų paslaugų – interaktyvus turas dviračiu po Pietų Latgalą ir Rytų Aukštaitiją. Dėl inovatyvios technologijos lankytojai jau ištisus metus gali virtualiai keliauti po istorinį sėlių kraštą, susipažinti su žymiausiais Utenos, Zarasų, Daugpilio ir Preilių apylinkų objektais. Turo populiarumas paskatino turimą technologinę bazę panaudoti naujam edukaciniam turiniui perteikti – miestų gatvių istorijoms papasakoti.
Tam pasirinktos senesnės miestų gatvės, pavadintos istorinių asmenybių vardais ar pasižyminčios įdomiais objektais. Panaudota informacija iš bibliotekų kraštotyros fondų, konsultacijas suteikė kraštotyros muziejai. Naujasis turas įdiegtas į abiejose bibliotekose jau turimus elektroninius dviračius. Juos mindami lankytojai susipažins su dešimties Zarasų ir dešimties Utenos miestų gatvių istorijomis, sužinos daug įdomių faktų, pasigėrės miestų vaizdais.
Šis turas sukurtas įgyvendinant projektą „Skaitmeninių paslaugų centrų plėtra – interaktyvios gatvių istorijos“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Projekte dalyvauja Zarasų rajono savivaldybės ir Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos.