Aktualijos

Į miestą beldžiasi Kalėdos…

Utena puošiasi eglutėmis. Kol kas prie Utenos kultūros centro ir Utenio aikštėje bei miesto mikrorajonuose pastatytos žaliaskarės yra tikros žaliaskarės, nes jų žalumos žaisliukai, snaigės ir šviesos lemputės dar nepaslėpė.
Visu gražumu eglės suspindės jau netrukus. O žiebiamos bus gruodžio mėnesio pradžioje: 3 d. eglutė pradžiugins Smėlio kvartalą, 4 d. – Vyturių mikrorajono žmones, 5 d. – sužibės Aukštakalnyje. O didžioji, pagrindinė Kalėdų šauklė prie Utenos kultūros centro bus įžiebta gruodžio 8-ąją. Vyks smagi, linksma, siautulinga šventė.
Pagrindinę Kalėdų eglę miestui šiemet padovanojo UAB „Utenos vandenys“. Graži, išlaki, tankiomis šakomis, 13 metrų aukščio eglė augo įmonės teritorijoje. Ji nebuvo vieniša: šalia puikavosi jos draugės. Pradėjus konkuruoti dėl vietos ir šviesos, buvo nutarta vieną padovanoti šiųmetėms Kalėdoms.
Eglę, pastatytą Utenio aikštėje, miestui dovanojo Leliūnų seniūnijos Antalgės gyventojai Virginija ir Vytautas Vyžintai. Nuoširdžiai jiems dėkojame. Sidabrinė gražuolė yra apie 12 m aukščio.
Į Aukštakalnio kvartalą eglutė atkeliavo iš Tauragnų gatvės, o į Vyturių ir Smėlio mikrorajonus – iš sodų bendrijos „Jovaras“.
Kaip sakė miesto gaspadinė seniūnė Edita Urbonienė, kontroliavusi žaliaskačių transportavimo ir pastatymo darbus, eglučių puošimas prasidės kitą savaitę. Pirmiausia jos bus patankintos papildomomis šakomis, vėliau puošiamos žaisliukais, blizgučiais ir kitomis grožybėmis.
Dabar belieka laukti vieno pagrindinio dalyko: žiemos šaltuko ir sniego. Gal į miesto aikštes ir kvartalus atgabentos eglutės paspartins tikros žiemos atėjimą? Kad ir kaip ten būtų, norėtųsi, kad Kalėdos būtų baltos, kad Kalėdų Senelis į Uteną atvažiuotų rogėmis, pakinkytomis elniais, o ne dviračiu ar kokia kita jam neįprasta transporto priemone. Tikėkimės, kad taip ir bus.
„Utenio“ inf.