Aktualijos

Infoterminalai: informacija apie galimybę turistauti – visą parą

Pro Miesto sodą ir Dauniškio parką į darbus skubančių uteniškių vieną rytą laukė malonus netikėtumas: jų kelyje atsiradę nauji objektai vertė sulėtinti žingsnį ir stabtelėjus apžiūrėti juos iš arčiau. Netrukus objektus atrado visi miestiečiai, dar po kelių dienų – ir visi rajono gyventojai bei svečiai.
Ir kas tie objektai? Ogi interaktyvūs turizmo infoterminalai, pradėję mieste veikti spalio mėnesį. Vienas infoterminalas lankytojų laukia Miesto sodo prieigoje (šalia J. Basanavičiaus ir Maironio gatvių kampe esančios automobilių stovėjimo aikštelės), antras – Dauniškio parko teritorijoje (šalia kavinės „Skonių fontanas“). Tokio pobūdžio įrenginiai jau yra tapę neatskiriama informacijos teikimo dalimi ir plačiai bei sėkmingai naudojami, pritraukdami lankytojų dėmesį ir visą parą pavaduodami informaciją teikiantį darbuotoją.
Kaip sakė Utenos rajono savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyr. specialistė Jūratė Brasiūnienė, infoterminalai įrengti įgyvendinant projektą „Informacinės infrastruktūros plėtra Ignalinos, Molėtų ir Utenos rajonuose“ Nr. 05.4.1-LVPA-R-821-91-0002. Projektą įgyvendina Ignalinos rajono, Utenos rajono ir Molėtų rajono savivaldybių administracijos. Jo tikslas – gerinti ir didinti informacijos teikimą apie turizmo maršrutuose ir turizmo trasose esančias lankytinas vietas Ignalinos, Molėtų ir Utenos rajonuose. Projekto veiklomis siekiama žymėti lankytinas vietas ir teikti apie jas informaciją šių rajonų lankytojams. Tikimasi, kad projekto veiklos prisidės prie lankytinų vietų žinomumo ir lankytojų srauto didinimo.
Infoterminaluose galima rasti išsamią informaciją apie lankytinas vietas visuose trijuose minėtuose rajonuose. O visi trys tikrai gali pasigirti patraukliomis turistinėmis vietomis, lankomų objektų gausa ir išskirtine gamta. Be to, infoterminalai pritaikyti ir neįgaliesiems su judėjimo negalia. Pastariesiems tereikia privažiuoti, paspausti atitinkamą mygtuką ir stendas nusileidžia į vežimėlyje sėdinčiajam patogų aukštį.
Reikia pasakyti, kad minėto projekto lėšomis 2020 m. Utenos rajone jau įrengta 10 informacinių kelio ženklų, nukreipiančių į lankytinas vietas. Tai:
l garsaus XIX a. pr. gydytojo, vieno iš pediatrijos pradininkų, visuomenės veikėjo J. Šimkevičiaus amžinojo poilsio vietą Taukelių dvaro senosiose kapinėse;
l dviejų rašytojų – poeto, literatūros kritiko A. Masionio ir prozininko B. Radzevičiaus – atminimo įamžinimo vietą – Rašytojų kalnelį Vyžuonose;
l istoriko, pedagogo, vieno iš veikalo „Lietuvos istorija“ autorių A. Šapokos gimtinės vietą;
l geografo, keliautojo, visuomenės veikėjo, profesionaliosios geografijos Lietuvoje pradininko K. Pakšto gimtinės vietą;
l Utenos žydų II ir Vyžuonų žydų senąsias kapines.
Pagal 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 5 prioriteto „Aplinkosauga, gamtos išteklių darnus naudojimas ir prisitaikymas prie klimato kaitos“ priemonę 05.4.1-LVPA-R-821 „Savivaldybes jungiančių turizmo trasų ir turizmo maršrutų informacinės infrastruktūros plėtra“ vykdomam projektui skirta 282 623 Eur Europos regioninės plėtros fondo lėšų. Bendra projekto vertė – 332 497 Eur.
Utenos rajono savivaldybės administracija