Aktualijos

Į Chersoną išvyksta kalėdinė uteniškių parama

2023 m. gruodžio mėnesį Utenos rajono savivaldybės administracijos darbuotojai, Utenoje veikiančios nevyriausybinės organizacijos, Utenos rajono savivaldybės įstaigos bei įmonės teikė paramą Ukrainos Chersono srities hromadoms (smulkiausiems administraciniams vienetams). Kad Kalėdos būtų ne tik šiltos (rinkti šilti žieminiai drabužiai suaugusiems), bet ir nors truputį jaukesnės, prisidėta aukojant kavą ir saldumynus.

Atsiliepdamas į Europos Parlamento narių kvietimą prisidėti, Utenos rajono savivaldybės meras Marijus Kaukėnas kvietė įmones ir įstaigas peržiūrėti savo, savo įmonių turto sąrašus ir įvertinti galimybes skirti paramą. Kviesta prisidėti prie paramos vienai iš labiausiai karo metu nuniokotų Ukrainos sričių – Chersonui. Po Rusijos įvykdyto karo nusikaltimo, susprogdinant Nova Kachovkos hidroelektrinę, užtvindytos Ukrainos Chersono srities gyvenvietės susiduria su iššūkiais šalinant potvynio padarinius.

Labai ženkliai prie Utenos rajono savivaldybės renkamos paramos Chersono sričiai prisidėjo Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija. Kaip sakė Utenos rajono savivaldybės administracijos Dokumentų valdymo ir bendrųjų reikalų skyriaus vedėja Monika Makaveckienė, buvo kreiptasi tik į Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Utenos skyrių, tačiau Utenos skyrius pats ėmėsi iniciatyvos ir, susisiekęs su centriniais Raudonojo Kryžiaus draugijos sandėliais Vilniuje, surinko didžiausią paramos kiekį. Draugija prisidėjo paaukodama 50 maišų šiltų megztinių, moteriškos higienos priemonių, vaikiškų paklotų, rankų kremų, elektrinių pakabinamų šildytuvų.

„Paramos poreikių sąrašas buvo labai ilgas – pradedant transporto priemonėmis, elektriniais šildytuvais, baigiant higienos priemonėmis ir maisto produktais. Pokalbio metu su VšĮ „Ačiū, kad esi“, besirūpinančios paramos perdavimu Ukrainos kariams ir gyventojams, nukentėjusiems nuo Rusijos agresijos, atstove Milda Goštautaite, supratome, kad maisto produktai yra reikalingi, tačiau labai trūksta kažko šiai dienai „nekasdieniško” – šokolado, kavos… Utenos rajono savivaldybės administracijos darbuotojai buvo pakviesti prisidėti būtent šiais produktais. Taip pat jų prašėme prisidėti paaukojant šiltų kepurių, kojinių, šalikų bei pirštinių,“ – apie surinktos paramos turinį pasakojo M. Makaveckienė.

Dokumentų valdymo ir bendrųjų reikalų skyriaus vedėja teigė, kad iš savivaldybės įstaigų ir įmonių surinkta parama jau yra išvežta pristatymui į Chersono sritį prieš kurį laiką, o saldėsiai ir šilti drabužiai – prieš pat didžiąsias metų šventes. Parama Ukrainą pasieks prieš sutinkant Naujuosius metus arba kelios dienos po jų – tai priklausys nuo VšĮ „Ačiū, kad esi“ pajėgumų.

Utenos rajono savivaldybė dėkoja visiems, prisidėjusiems prie paramos nuo karo nukentėjusioms Chersono hromadoms: Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų Utenos filialui, Utenos rajono savivaldybės tarybos narei Linai Penkaitienei, Utenos „Saulės“ gimnazijai, UAB „Šilumos tinklams“, UAB „Utenos autobusų parkui“, „UAB „Utenos komunalininkui“, Utenos maltiečių grupei, Lietuvos Raudonajam Kryžiui, Raudonojo Kryžiaus Utenos skyriui, Utenos rajono neįgaliųjų draugijai, UAB „Utenos Indrai“ ir Utenos rajono savivaldybės administracijos darbuotojams.

Tikimės kuo spartesnės karo baigties bei linkime stiprybės Ukrainos gyventojams. Слава Україні!