Aktualijos

Gyvenimo kelias, kuris prasidėjo Utenoje

Gimę Utenoje…

Jurgita Petrauskienė šiuo metu atstovauja Lietuvai Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje, švietimo ir mokslo srityje. Tai Tarptautinė ekspertinė organizacija, bene labiausiai pasaulyje pripažintas „smegenų centras“, telkiantis daugelio valstybių geriausias patirtis, atliekantis daug ir mums gerai žinomų (PISA – moksleivių pasiekimų tyrimas, TALIS – mokytojų nuomonės tyrimas, PIAAC – suaigusiųjų švietimo tyrimas ir kt.) tyrimų, kurie padeda suprasti, kokios mūsų švietimo ir mokslo sistemos stiprybės, problemos, kokiu keliu pasaulyje eina švietimas ir mokslas. Jau anksčiau J. Petrauskienė buvo kviečiama dalyvauti EBPO projektuose, atstovavo Lietuvai stojimo EBPO procese. Ji džiaugiasi, kad Lietuva turi puikią galimybę remtis EBPO rekomendacijomis, geriausiomis patirtimis sprendžiant iššūkius mūsų švietimo ir mokslo sistemoje. Džiaugiasi, kad per pastaruosius metus pradėtas ne vienas bendras projektas, ir tiki, kad tai padės mums judėti į priekį.
Turbūt mažai atsirastų prieštaraujančių tam faktui, kad žmones iš jaukių provincijos miestų ir miestelių į didmiesčius pašaukia naujų galimybių horizontai. Kas konkrečiai jus paskatino išvažiuoti iš Utenos?
Graži vaikystė Utenoje natūraliai pasibaigė pasirinkus studijas Vilniuje. Šiandien suvokiu, kad jau didesnę dalį savo gyvenimo praleidau sostinėje. Myliu šį miestą, čia praėjo gražūs studentiški metai, čia gimė ir auga vaikai, čia mano namai, mano veikla, bet aš uteniškė ir tuo didžiuojuosi.