Aktualijos

Gaisrų skaičius šiemet auga

Per pirmąsias tris 2024-ųjų metų savaites Panevėžio apskrityje kilo 60 gaisrų, jų skaičius, lyginat su 2023 metų pradžia, padidėjo 15,38 proc. Utenos apskrityse gaisrų skaičius, lyginat su 2023 metų pradžia, išaugo net 88,89 proc. Šiemet Utenos apskrityje kilo 34 gaisrai, pernai – 18. Šalta 2024 m. pradžia lėmė ir gerokai išaugusį gaisrų skaičių visoje Lietuvoje. 2024 m. Lietuvoje kilusiuose gaisruose jau žuvo 9 žmonės.

Sausio 16-ąją dieną Panevėžyje, S. Tilvyčio g. gyvenamajame name kilus gaisrui nukentėjo sutuoktinių pora. Sausio 17 d. dienos metu, apie 14 val., Panevėžio rajone, Daukniūnų kaime gyvenamajame name kilęs gaisras nusinešė 67 metų vyro gyvybę. Dūmų detektoriaus namuose, deja, nebuvo. Sausio 18 d. Biržų rajone Širvėnos seniūnijoje Šlepščių kaime dienos metu, apie 13 val., gyvenamajame name kilus gaisrui buvo išgelbėtos ir medikams perduotos dvi moterys. Sausio 20-ąją dieną, apie 23 val. Ignalinos rajone, Žeimių kaime gyvenamajame name kilęs gaisras nusinešė vyro gyvybę.  

Kaip rodo kelerių metų gaisrų statistika, žiemos sezono metu skaudžių nelaimių padaugėja. Todėl ugniagesiai gelbėtojai prašo gyventojų su ugnimi elgtis labai atsargiai: nepalikti be priežiūros besikūrenančios krosnies, įjungtų į elektros tinklą elektrinių šildymo prietaisų, išsivalyti suodžius iš dūmtraukių, nerūkyti lovoje ir pasirūpinti, kad namuose būtų įrengtas techniškai tvarkingas ir veikiantis dūmų detektorius.

Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos

Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyrius