Aktualijos

Floristė: „Bijūnai ir jurginai – amžina klasika, o gauti gėlių mėgsta ir vyrai“

Rasa MILERYTĖ

Ieškant gražios puokštės ar tiesiog įdomesnio žiedo būtų nuodėmė neužsukti pas uteniškę Astą Čipkuvienę – floristę, kurios salonas įsikūręs Aušros gatvėje, šalia kavinės „Elfas“. Įspūdingos jos kuriamos puokštės žavi uteniškius jau ne vienus metus. Talentinga moteris papasakojo „Uteniui“ apie tai, kaip susidomėjo puokščių kūrimo menu, apie gėlių sferoje egzistuojančias madas ir kitus su floristika susijusius dalykus.
Kiek metų jau kuriate puokštes ir kaip visa tai prasidėjo?
Tuo užsiimu jau apie septynerius metus. Vienu metu pajutau, kad gyvenu tarsi ne ta nata, pradėjau mąstyti apie savo gyvenimo prasmę. Pasirodė tiesiog šventvagiška laukti savaitgalių, atostogų, dirbant valdiškame darbe. Supratau, kad reikia kažką keisti, jei noriu, kad kiekviena diena teiktų džiaugsmą, kad kiekviena diena būtų lyg mažytė šventė.
Nemanau, kad gyvendami mes turime eiti prieš srovę ir nuolat kovoti. Mano manymu, kiekvienam žmogui yra duoti tam tikri gebėjimai, mažyčiai talentai, kurie yra širdies raktas ir kurie padeda žmogui atrasti save. Kiekvienas žmogus turi išskirtinių sugebėjimų. Visas gyvenimas yra kūryba ir kiekviename darbe reikia kūrybingumo, tik vieni save išreiškia dirbdami su gėlėmis, kiti galbūt rašydami, dar kiti – pasinerdami į skaičių pasaulį (buhalteriją ar panašiai).
Supratusi šiuos dalykus, pradėjau ieškoti savo pašaukimo. Augalai mane be galo domino nuo senų laikų: anksčiau sodindavau, daugindavau augalus, esu turėjusi įvairių veislių kolekcijų. Supratau, kad šis pomėgis ir yra tikrasis mano gyvenimo kelias. Nuo to laiko, kai pradėjau dirbti su gėlėmis, gyventi miela ne tik šeštadienį ir sekmadienį, bet ir pirmadienį, antradienį ir kitomis dienomis. Suderinti pomėgius su profesine veikla – raktas į harmoningesnį, geresnį, ramesnį gyvenimą.

Tęsinį skaitykite 2020 10 31 „Utenyje“