Aktualijos

Be valstybės ir savivaldybės paramos jaunoms šeimos įsigyti būstą būtų sunku

Vytautas KAZELA. Egidijus ir Jurgita Petuškinai šeimą sukūrė prieš penkerius metus. Daugiau nei po metų susilaukė pirmagimės Laurutės. Abiejų tėvai uteniškiai. Po vestuvių sutuoktiniai pradėjo gyventi kartu su Egidijaus tėvais. Nors butas ir trijų kambarių, tačiau jauna šeima, ypač gimus dukrelei, pagalvodavo ir apie nuosavą būstą. Pirmiausia išsiaiškino, į kokią valstybės ir savivaldybės paramą įsigydami pirmąjį būstą galėtų pretenduoti. Paskui pradėjo tvarkytis dokumentus. O to tvarkymosi buvo daug, bet Egidijus ir Jurgita nesiskundžia.
Dabar jie jau gyvena savajame dviejų kambarių bute. Abu turi darbą: Jurgita – UAB „Alauša“ vadybininkė, Egidijus kasdien su bendradarbiais važinėja į Vilnių – gamina ventiliacijai skirtus gaminius.
„Atlyginimas – geras, bet kasdieninė kelionė į sostinę atima daug laiko, kurį galėčiau praleisti su šeima. Bandau dairytis darbo Utenoje. Jo gal ir būtų, tik atlyginimai labai maži. Jei ne savivaldybės ir valstybės parama, gal būtų reikėję važiuoti į užsienį užsidirbti ir tik tada pirkti butą“, – sako Egidijus.
J. Ir E. Petuškinai džiaugiasi, kad to neprireikė, ir skaičiuoja, kad savivaldybės ir valstybės parama kartu sudėjus yra apie 8 tūkstančiai eurų.(Tęsinys 2020 03 21 laikraštyje)