Aktualijos

Klientai apie Utenos kredito uniją:
dabar tai jau bankas!

Praėjusiais metais Utenos kredito unija atšventė savo dvidešimties metų sukaktį. Sėkmingą įmonės veiklą rodo ir miesto centre, A. Baranausko gatvėje, buvusių banko patalpų įsigijimas. Po kruopščiai atliktų remonto darbų Utenos kredito unija atvėrė duris savo klientams. Čia ne tik erdviau, bet ir kur kas patogiau visiems: tiek darbuotojams, tiek klientams. Unijai sėkmingai vadovauja vienas jos steigėjų Andrius Mackonis, kurį šiandien ir kalbina Vytautas Kazela.

Per ilgus savo darbo metus esu rašęs, atrodo, apie viską. Netgi apie bankus. Tačiau niekada nerašiau apie kredito unijas. Kas tai ir kuo jos skiriasi nuo bankų?
Kredito unija ir yra mažas bankas, o pagrindinis skirtumas tas, kad ji yra kooperatyvas. Šiek tiek kitokie ir mūsų veiklos tikslai. Tai yra finansinė kooperatinė bendrovė, kurios paslaugomis gali naudotis tik jos nariai, kitaip sakant, pajininkai.
Dar ir dabar užklydę čia buvusio banko klientai klausia, ar negalėtų pas mus atsidaryti sąskaitos, išsiimti mokėjimų kortelės. Taip, tai padaryti galima ir pas mus, tereikia tapti unijos nariu. Tapti kredito unijos nariu nesudėtinga: jei gyveni, dirbi arba mokaisi Utenos rajone arba su juo besiribojančiose savivaldybėse, turi tik įmokėti 30 eurų į kredito unijos kapitalą. Mes negalime priimti, pavyzdžiui, vilniečių arba visaginiečių, kurie neretai į mus kreipiasi ir nori tapti unijos nariais, bet galime aptarnauti Rokiškio, Zarasų, Ignalinos, Švenčionių, Molėtų ir Anykščių savivaldybių gyventojus, nes šitų rajonų teritorijos ribojasi su Utenos rajonu.

Tęsinį skaitykite 2023 02 25 „Utenyje“