Aktualijos

Be panikos

SBA Grupės personalo vadovas Edis Kasperavičius: panikos
tikrai nejaučiame

„Panikos tikrai nejaučiame, tačiau, reaguodami tiek į PSO, tiek į Lietuvos institucijų rekomendacijas, SBA grupės mastu ėmėmės visų būtiniausių prevencinių priemonių, siekiant kiek įmanoma vidiniais resursais apsaugoti mūsų darbuotojus: padidinome dezinfekcinio skysčio prieinamumą – ne tik sanitariniuose mazguose, bet ir valgyklose, bendrose poilsio zonose, rūbinėse, gamybinėse patalpose ir pan. Darbuotojams ne tik priminėme svarbiausią informaciją apie užkrečiamųjų ligų profilaktiką, tačiau ir papildomai išplatinome detalesnę informaciją su Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijomis dėl higienos ir dėl galimų veiksmų pajutus ligos simptomus.
Mūsų įmonėse esantys medicinos punktai turi medicininių kaukių, o šiandien pradėjome organizuoti ir viešąjį respiratorių pirkimą grupės mastu. Taip pat visiems mūsų darbuotojams, grįžtantiems iš atostogų Italijoje ar kitų regionų, kuriuose nustatyti koronaviruso atvejai, nurodome dvi savaites dirbti iš namų ir stebėti savo sveikatą. Jei nuotolinio darbo galimybės nėra, rekomenduojame pasinaudoti nedarbingumo pažymomis ar atostogomis. Ir toliau atidžiai sekame situaciją bei atsakingų institucijų rekomendacijas, tad jeigu tik prireiks – imsimės ir kitų priemonių.“

Ina Marčiulionytė: keli praktiški patarimai iš kiniškos patirties

  1. Plaukite rankas – kuo dažniau, tuo geriau.
  2. Dezinfekuokite ne tik įstaigas, bet ir gyvenamuosius daugiabučius – ypač liftus ir bendrojo naudojimo patalpas. Chloras tikrai veikia. (Prie liftų dėti dėžutes su servetėlėmis – spausti liftų mygtukus su jomis.)
  3. Jei tenka skristi, pasiimkite dezinfekcinio skysčio ar servetėlių ranktūriams ir staliukams dezinfekuoti, nes ten gali būti daugiausia virusų.
  4. Trumpai, bet smarkiai vėdinkite patalpas.
  5. Venkite fizinio kontakto – rankų spaudimo, etc.
  6. Nesinervinkite, jei nerandate kaukių, jos labiau reikalingos kosintiems ir čiaudintiems – kad jie neužkrėstų sveikųjų.
  7. Nuo kosinčių ir čiaudinčių laikykitės mažiausiai metro atstumu.
  8. Jei imate kosėti ar sloguoti, negąsdinkite žmonių ir sėdėkite namie.
  9. Nepanikuokite, nes panika daro daugiau žalos nei virusas.