Aktualijos

Aukštaitiška dvasia alsuojančiame literatūros vakare – poezija, kanklių muzika ir liaudies dainos

Rasa MILERYTĖ. Vasaros ketvirtadienius Utenoje ir toliau žymi poezijos ir muzikos skambesys. Liepos 22 d. Utenos kultūros centre įvyko jau septintasis ciklo „Literatūriniai ketvirtadieniai“ susitikimas. Nuo vasaros pradžios savo eilėmis uteniškius yra džiuginę Algis Jakštas, Daiva Rimšienė, Odeta Tumėnaitė-Bražėnienė, Vasilijus Trusovas, kunigas Povilas Klezys. Lygiagrečiai su poezija skambėjo Gedimino Kaušylo, Dariaus Biriuko muzikinės improvizacijos. Kiekvieną ketvirtadienį tradiciškai buvo kviečiama pasiklausyti ir jau mus palikusių poetų eilėraščių. Juos skaitė ir kituose susitikimuose dar skaitys Irena Leikauskienė, Vytautas Kubilius. Klasikų eilėmis taip pat džiugino Regina Katinaitė-Lumpickienė, Erikas Druskinas.

Milda Morkūnaitė ir Vytautas Kubilius.


Į septintąjį literatūrinių vakarų ciklą uteniškius kvietė puikiai pažįstamas neseniai naują knygą „Sapnų slidininkas“ išleidęs poetas Vytautas Kaziela. Pasisveikinęs su vakaro svečiais poetas sakė kurį laiką svarstęs, ar skaityti naujausius, „Sapnų slidininko“ puslapiuose nugulusius tekstus, ar prisiminti savo, kaip kūrėjo, kelio ištakas ir paskaityti senesnius tekstus. Svarstymus nusvėrė antras variantas – poezijos vakare skambėjo ir naujausi, ir kur kas ankstesni – prieš trisdešimt penkerius ar net keturiasdešimt metų rašyti tekstai.
Liepos 22-osios pavakarė dvelkė aukštaitiška dvasia: V. Kubilius skaitė taip pat uteniškio poeto Jono Šiožinio eiles, o poezijos fone skambėjo kanklių muzika ir liaudies dainos, atliekamos Mildos Morkūnaitės.
Šis literatūrinis ir muzikinis susitikimas su uteniškiais – dar nepaskutinis. Vasarai persiritus į antrą pusę pamažu rudenėjančiu keliu mus ir toliau lydės kūryba. Savo tekstus klausytojams dovanos E. Druskinas, Alvydas Katinas, R. Katinaitė-Lumpickienė. Sulauksime ir svečių – liepos 29 dieną į literatūros vakarą pakvies poetė Aušra Kaziliūnaitė.
A. Jakšto nuotr.