Aktualijos

Apgauti viduryje dienos ir pačioje netikėčiausioje vietoje

Sukčiai, prisidengę žinomų žmonių profiliais
Tenka nulenkti galvą prieš sukčių išradingumą ir graudžiai pasijuokti iš mūsų naivumo. Apklausų duomenimis, 2020 metais trečdalis Lietuvos gyventojų susidūrė su sukčiavimo atvejais. Apgautos liko ne tik į devintą savo gyvenimo dešimtmetį įkopusios močiutės, bet ir jauni Lietuvoje žinomi žmonės. Policijos duomenimis, pernai įvairiais sukčiavimais padaryta žala buvo daugiau nei 15 mln. eurų. O jei pridėtume tuos, kurie buvo apgauti ir nesikreipė į policiją, ši suma, ko gero, išaugtų dvigubai. Nuo sukčių nukentėjo netgi nemažos įmonės.
Žinomi Lietuvos pramogų pasaulio, sporto žmonės ir netgi bankai nukenčia kitaip. Sukčiai pasinaudoja jų asmeniniais profiliais socialiniuose tinkluose, internetinėmis svetainėmis ir taip vykdo nusikalstamą veiką. Jau senokai feisbuke klaidžioja Arvydo Sabonio nuotrauka, – žinomas sporto veikėjas visus mus žada padaryti turtingus. Į sukčių tinklus pateko ir žinomas tenisininkas Ričardas Berankis. Neapsikentęs garsus sportininkas perspėjo draugus ir gerbėjus: „Dėmesio! Panašu, kad ir aš sulaukiau sukčių dėmesio. Skubu pranešti, kad internete pasklidusi informacija, kurioje aš neva siūlau kažkokius stebuklingus maisto papildus ar išmokysiu, kaip užsidirbti milijonus pinigų, yra grynas melas ir neteisėtas mano vardo naudojimas. Neužkibkite ir netikėkite šiomis melagingomis reklamomis, o geriausia – net neatidarykite tokių nuorodų!“
Šių metų pradžioje sukčiai sugadino Justės Arlauskaitės poilsį – dainininkės asmeniniai duomenys buvo neteisėtai užgrobti. Laimei, dėl greitos atlikėjos reakcijos ir profesionalų pagalbos Jazzu pavyko atgauti savo elektroninį paštą ir instagramo paskyrą. Dainininkės prodiuseris Lauras Lučiūnas įspėja ir kitus neužkibti ant gudriai apgalvoto sukčių kabliuko bei nespausti ant neaiškių ar abejotinų nuorodų. Praeitų metų pabaigoje panaši bėda nutiko ir kitai žinomai atlikėjai Ievai Zasimauskaitei. Kaip sakė pati atlikėja, iš vienos moters sąskaitos, pasinaudoję dainininkės vardu, sukčiai pavogė 400 eurų.
Nukentėti gali ir rimtos verslo įmonės

Pradėjus rašyti šį straipsnį gavome Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pranešimą: „Rugpjūčio 2 dieną Anykščiuose įsikūrusios uždarosios akcinės bendrovės darbuotojas gavo savo vadovo elektroninį laišką, kuriame buvo nurodyta sąskaita užsienyje, į kurią reikia pervesti 249 tūkst. 890 eurų. Kadangi minėta įmonė planavo sandorį su užsienyje įsikūrusia bendrove, nieko neįtardamas, už finansus atsakingas darbuotojas pinigus į nurodytą sąskaitą pervedė. (Tęsinys 2021 09 11 laikraštyje)