Aktualijos

Ankantis poetas eilėraščius įrašo į diktofoną

Vytautas KAZELA. Mindaugas Petras Stundžia (g. 1939 m. rugsėjo 17 d. Silgiškyje, Utenos apskritis) – Lietuvos žurnalistas, poetas. 1959 m. baigė Saldutiškio vidurinę mokyklą, 1967 m. Vilniaus universiteto Istorijos ir filologijos fakultete – žurnalistiką.
1959–1961 m. Saldutiškio kultūros namų direktorius. Nuo 1961 m. Utenos rajono laikraščio „Lenino keliu“ literatūrinis darbuotojas, nuo 1972 m. – redaktoriaus pavaduotojas, nuo 1995 m. „Utenio“ laikraščio vyriausiojo redaktoriaus pavaduotojas. 1974 m. įstojo į Lietuvos žurnalistų sąjungą. Ilgą laiką buvo Utenos literatų klubo „Verdenė“ pirmininkas.
Rašė įvairiomis temomis, pastaraisiais metais – kultūros, krašto istorijos ir teisėsaugos klausimais. Tiek oficialios informacijos Vikipedijoje.
Dar reikėtų pridurti, kad M. Stundžia išleido keliolika eilėraščių knygų vaikams ir suaugusiems, paliko savo pėdsaką satyros žanre. Kol dirbo žurnalistu, jo buvo pilna visur. Nebuvo dienos, kad jo nesutikčiau mieste, kultūros renginiuose. Paskui ilgiems metams dingo. Neseniai išgirdau, kad jau porą metų gyvena savo bute Utenoje, bet dėl sveikatos niekur neišeina. Paskambinau. Iš balso neatpažino, sako: galvojau, kad Kibickas… Dėl susitikimo susitariam lengvai: kai atvažiuosi, paskambink, aš duris atrakinsiu…
Bute prieblanda. Gal nuo karščių, o gal kad televizoriuje vaizdai geriau matytųsi.

Jau dveji metai, kai Nijolę palaidojau, bet vis dar sapnuoju. Ne, ne tą seną ir suvytusią, o maždaug keturiasdešimtmetę. Žmona gal nuo trisdešimties pradėjo sirgti nervų liga. Iš pradžių lengvai, o paskui sunkyn ir sunkyn… Atsiėmė motinos žemę Anykščių rajone. Vaikai namelius pastatė. Jos motina buvo našlė, nes jos vyras Daujotis Domas 1944 metais pabėgo iš Lietuvos. Pradžioje į Vokietiją, o paskui į Australiją. Ten sukūrė šeimą, užaugino 4 vaikus. Nijolė su motina liko Kaune. Ar tėvas gyvas, Nijolė nežinojo iki 1972 metų. Tais metais į Galinių kaimą netoli Užpalių atėjo Nijolės tėvo rašytas laiškas, kad su juo viskas gerai – gyvas ir sveikas, dirba Sidnėjaus miesto architektu. (Tęsinys 2021 07 21 laikraštyje)