Aktualijos

Amerikietiškam menui suteikė lietuviškumo:
skiautinius kuria iš tradiciniais raštais
puoštų audinių

Rasa MILERYTĖ. Senoje atokaus Mineiškiemio kaimo sodyboje, kur dar neseniai augo veik šimtametės liepos, įsikūrusi skiautininkė Danutė Blažienė sako, kad neužtenka tik svajoti, kad svajonės imtų pildytis: norint pasiekti tikslą, reikia daug ir atkakliai dirbti. Šią mintį ji įprasmina savo pačios pavyzdžiu. Po sodybos stogu moteris įgyvendina seniai gimusią svajonę – iš močiučių raštais puoštų audinių kuria dailius skiautinius, taip naujam gyvenimui prikeldama spintose ir skryniose dūlantį auksarankių lietuvių palikimą.
Kurti skiautinius – sena svajonė
Į Mineiškiemio kaimą veda vingiuotas Tauragnų kelias. Pasiekiame Kirdeikius ir toliau važiuojame pro gaivališkus nesušukuotus laukus, o D. Blažienės sodyba moja Vyčio vėliava. Šioje vasariškai vėsioje sodyboje, statytoje 1936 m., ir susitinkame pasikalbėti apie įdomią D. Blažienės veiklą. Uteniškė pasakoja esanti grynakraujė lietuvė: tėtis – aukštaitis iš Kuktiškių, mama – žemaitė nuo Plungės krašto, o pati Danutė gimė Garliavoje, bet štai jau beveik ketvirtį amžiaus gyvena Utenos krašte.
Į šį namą su vyru iš Utenos atsikėlė dėl labai praktiškų sumetimų: namuose mieste būtų buvę sudėtinga pastatyti dideles daigstymo stakles. Atlikus svarbiausius remonto darbus, iškirtus bet kada nuvirsti galinčias senas liepas, sodyboje D. Blažienė susitelkė į veiklą, apie kurią svajojo jau daug metų, – skiautinių kūrimą. „Daigsta“ – taip vadinasi jos įkurta įmonė. (Tęsinys 08 13 laikraštyje)