Aktualijos

Alaušo ežere vyks neeilinės povandeninės žūklės varžybos

Liepos 20-21 dienomis Alaušo ežere (Utenos raj.) vyks Tarptautinės mėgėjiškos povandeninės žūklės varžybos, kuriose savo jėgas išbandys povandeninės medžioklės gerbėjai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Baltarusijos ir Rusijos. Organizatoriai varžybose laukia net 80 dalyvių.

Varžybos Sudeikių daugiafunkcio centro poilsiavietės „Sudeikiai“ teritorijoje vyks dvi dienas, kurių kiekvieną dalyviai nardys po 6 valandas ir Alaušo gelmėse ieškos stambių laimikių. Organizatorių sprendimu medžioti bus galima ne mažesnes kaip 1 kilogramo svorio lydekas, nuo 4 kilogramų užaugusius šamus ar 800 gramų pasiekusius ungurius. Visų kitų rūšių žuvys turės būtų ne mažesnės kaip 500 gramų svorio.

Per vieną varžybų dieną vienam varžybų dalyviui bus leidžiama sumedžioti po tris lydekas ir ungurius bei po vieną šamą, o kitų žuvų kiekies ribojamas nebus. Už kiekvieną sugautos žuvies gramą dalyviai gaus po vieną tašką.

Varžybas organizuoja Lietuvos povandeninės žūklės ir laisvojo nardymo asociacijų federacija (LLPF), kuri yra Lietuvos meškeriotojų sąjungos (LiMS) ir Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos (LMŽD)  bei Aplinkos ministerijos Žvejų tarybos narė.

Šios varžybos išskirtinės tuo, kad visa pirmąją varžybų dieną krantą pasiekusi žuvis bus padovanota Utenos vaikų globos namams. Varžybų nugalėtojų ir kitų dalyvių, žinoma, lauks puikūs gausaus rėmėjų būrio prizai.

Varžybų organizatoriai į renginį ragina su šeimomis atvykti net ir tuos, kurie povandenine žvejyba neužsiima, mat mažųjų čia lauks įvairūs užsiėmimai, juos linksmins animatoriai.