Aktualijos

Agresiją demonstruojantys nesuvaldomi vaikai tampa bibliotekininkių atsakomybe

Rasa MILERYTĖ

Seniai baigėsi laikai, kai biblioteka buvo tik knygų meka, kurioje karaliavo tyla. Šiandieninės bibliotekos erdvės atviros įvairiems renginiams, nebūtinai susijusiems su literatūra. permatomo stiklo konstrukcijos tarytum sako, kad jaukią vietelę čia gali atrasti kiekvienas. Deja, ne visi lankytojai jaučia ribas. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos informacijos ir mokslo skyriuje leisti laiką įprato būrelis nepilnamečių, kurių nekontroliuojamas elgesys neramina ir bibliotekos darbuotojus, ir lankytojus.
Ateina pažaisti kompiuterinių žaidimų
Informacijos ir mokslo skyriuje saugoma dalykinė literatūra ir yra įrengta kompiuterių salė, kurioje bibliotekos lankytojai gali nemokamai pasinaudoti internetu. Nors taisyklės naudotis kompiuteriais leidžia tik sulaukus keturiolikos metų, kai kuriems nepilnamečiams tai nė motais. Kasdien čia galima pamatyti būrelį vaikų, susėdusių prie kompiuterių ir žaidžiančių kompiuterinius žaidimus. Lankytojams kompiuterių tikrai netrūksta, tad, rodos, menka problema, kad veiklos neturintys vaikai čia leidžia laiką. Deja, tie vaikai negerbia nei bibliotekininkių, nei kitų lankytojų. Iš jų lūpų liejasi necenzūrinis žargonas. jei kas nors pamėgina vaikus sudrausminti, šie nelieka skolingi – randa, kaip kuo šiurkščiau atsikirsti. Stebint šią situaciją atrodo, kad bibliotekininkės prieš agresyvius vaikus bejėgės.
Apsilankius informacijos ir mokslo skyriuje dažnai galima išgirsti, kaip bibliotekininkės vaikams pabrėžia, kad šiame skyriuje galima lankytis tik nuo keturiolikos metų, tačiau vaikai toliau lyg niekur nieko sėdi prie kompiuterių. Vienas kitas nebijo pareikšti, jog turi teisę čia būti. Suprantama, vaikams patogu – mėgstamus žaidimus gali žaisti visi drauge, bet ar tikrai bibliotekos erdvės skirtos nevaldomiems, nenuspėjamiems, žodinę agresiją demonstruojantiems vaikams?

Tęsinys 2019 10 09 laikraštyje