Aktualijos

Vyžuoniškės ne tik vėlė veltinį, bet ir pynė vyžas, raukė nagines

„Vyželį pinsiu, Vyžanos vyžosiu“ – taip vadinasi vyžuoniškių bendrijos „Vyžuona“ įgyvendinamas projektas. Neseniai susirinkusios aktyviausios bendrijos narės mokėsi velti veltinį ir sėkmingai užbaigė mokymų ciklą, skirtą apavo temai.
Smagiai praleidusios popietę vyžuoniškės sužinojo daug vilnos vėlimo paslapčių. Už naudingas žinias ir pasidalytą patirtį bendrijos narės dėkingos lektorėms Vandai Jermakienei ir Jolitai Juneliūnienei. Į įvairius užsiėmimus susirenka 12–14 aktyviausių „Vyžuonos“ narių.
„Projektas „Vyželį pinsiu, Vyžanos vyžosiu“ yra tęstinis, todėl bendrijos narės dalyvavo įvairiose veiklose, – sakė bendrijos „Vyžuona“ pirmininkė Jolita Bučelienė. – Mokėmės pinti vyžas, raukti nagines, o artėjant adventiniam laikotarpiui mokysimės pinti adventinius vainikus, iš popieriaus ir vatos gaminsime žaisliukus kalėdinei eglutei.“
Projektas įgyvendinamas pagal Utenos regiono vietos veiklos grupės vietos plėtros strategijos „Utenos rajono dvisektorė strategija 2016–2023 m. II“ prioriteto priemonę „Mokymų, skirtų žinių atnaujinimui ir įgūdžių formavimui, vykdymas, edukacinių programų Utenos krašto gamtos ir kultūros savitumo išsaugojimui ir plėtrai kūrimas ir įgyvendinimas“.
Utenos rajono savivaldybės administracija