Vairuoju

Dešimt žingsnių, kurie automobilį padės parduoti lengviau

Planuojate parduoti automobilį, motociklą, o gal žemės ūkio techniką ar net jachtą? Jei manote, kad norint parduoti transporto priemonę, pakanka tiesiog įkelti skelbimą – teisūs esate tik iš dalies.

Jeigu norite džiaugtis maksimaliu galutiniu rezultatu parduodant, gali tekti įdėti daugiau pastangų ir atlikti tam tikrus namų darbus.  Skelbimų portalo „Autogidas.lt“ atstovas Vytautas Raudonius sako, kad kokybiškas skelbimas ir sklandus pardavimas – tai gero pasiruošimo rezultatas.

Štai dešimt patarimų, į ką reikia atkreipti dėmesį, norint lengviau parduoti automobilį ir gauti maksimalią naudą.

 Atidžiai įvertinkite techninę būklę

Teisingai skelbime, o po to ir pirkimo/pardavimo sutartyje nurodyta automobilio būklė gali padėti apsisaugoti nuo galimų pretenzijų ir kaltinimų dėl paslėptų defektų.

Nuvykite į servisą, kad būtų nustatyti konkretūs trūkumai. Išsaugokite patikros dokumentus. Galbūt patikrinimo metu bus aptikti smulkūs gedimai, kurių pašalinimas nereikalauja didelių investicijų, bet pastebimai padidina automobilio vertę.

Taip pat atkreipkite dėmesį į techninės apžiūros galiojimo trukmę. Jei ji artėja prie pabaigos, atlikite ją prieš talpinant automobilio skelbimą. Tai papildoma pridėtinė vertė, kuri suteikia daugiau pasitikėjimo pirkėju. Nemaža dalis pirkėjų ieško automobilių su galiojančia technine apžiūra.

 Automobilio švara – kelias į didesnės vertės sandorį

Norint sulaukti pakankamai dėmesio, automobilį turėsite nufotografuoti, bet prieš tai nuplaukite išorę ir kruopščiai išvalykite interjerą. Išimkite asmeninius ir nereikalingus daiktus – visus, kurių neplanuojate automobilyje palikti naujajam šeimininkui. Švarus bei tvarkingas automobilis sukelia teigiamas emocijas ir gali sudaryti įspūdį apie iki šiol buvusią jo priežiūrą.

 Padarykite kokybiškas nuotraukas

 Kokybiškoms nuotraukoms nereikia profesionalios įrangos ar samdyti profesionalų fotografą. Paprasčiausiai paimkite savo išmanųjį telefoną. Automobilį fotografuokite dieną, esant geroms oro sąlygoms, kad gerai matytųsi tiek kėbulas, tiek ir interjeras. Nufotografuokite automobilį iš priekio, galo, šono, atskirus elementus ar defektus, jei tokių yra. Stenkitės fotografuoti pakankamai atviroje aplinkoje, kad galėtumėte judėti laisvai ir į kadrą tilptų visas automobilis. Kokybiškos nuotraukos pirkėjams leidžia geriau įvertinti jūsų automobilį, išvengti nereikalingų klausimų skambučių metu. Galite sukurti ir vaizdo siužetą, pavyzdžiui, jei norite parodyti, kad tam tikros funkcijos automobilyje funkcionuoja be problemų.

 Pasidomėkite rinka ir nustatykite konkurencingą kainą

 Žinoma, jūsų automobilis jums gali atrodyti neįkainojamas, tačiau juk pagrindinis tikslas parduoti, tiesa? Pažiūrėkite kiek kainuoja kiti į jūsų parduodamą panašūs modeliai ir nustatykite savojo vidutinę rinkos vertę. Galite pasilikti tam tikrą ribą deryboms, nes pradinės kainos sumažinimas gali būti ne tik svarbiu, bet net ir lemiamu faktoriumi, kuris nulems ar pirkėjas priims sprendimą įsigyti jūsų parduodamą automobilį.

Jei norite sustiprinti savo pozicijas arba nenorite derėtis, bet gauti skelbime nurodytą sumą, pirkėjams galite pasiūlyti papildomų priedų, pavyzdžiui, padangų komplektą, atsarginių detalių ar kitų dalykų, kurie gali praversti naujajam automobilio savininkui, o jums, pardavus automobilį, jie taps nebereikalingi.

 Sukurkite kokybišką skelbimo turinį

 Nors potencialus pirkėjas jūsų transporto priemonę pirmiausia vertina akimis, tačiau labai svarbu, kokią informaciją randa skelbime. Stenkitės užpildyti ne tik pagrindinius laukus, tokius, kaip gamybos metai, variklio darbinis tūris, degalų rūšis ar miestas kuriame automobilis parduodamas. Atidžiai peržiūrėkite papildomos įrangos sąrašą, pažymėkite tuos privalumus, kuriuos turi jūsų automobilis, bet nebandykite sužavėti dalykais, kurių nėra. Sąžiningai pasirinkite tinkamą informaciją ir tai leis pirkėjui geriau įvertinti jūsų parduodamo automobilio vertę ir tai, ar jis atitinka, o galbūt, net viršija lūkesčius.

Rekomenduojame pridėti ir savo komentarą, kuriame galite pasidalinti papildoma informacija, pavyzdžiui, apie atliktus remonto bei priežiūros darbus, aprašyti kitas įdomias, unikalias ar naudingas automobilio funkcijas bei privalumus.

Dažnu atveju šmaikštus ir net nebūtinai tiesiogiai susijęs su automobiliu komentaras patraukia pirkėjo dėmesį. Neretai šmaikštūs komentarai tampa dalinimosi socialiniuose tinkluose objektu, o tai tuo pat metu gerokai išpopuliarina jūsų skelbimą ir jūsų norimą parduoti automobilį pamato kur kas daugiau žmonių.

 Saugumas ir patikimumas

Jei norite padidinti pasitikėjimą jumis, kaip pardavėju, skelbime galite pasidalinti ir automobilio identifikaciniu (VIN) numeriu. Kai kurie pirkėjai nori pasitikrinti istoriją dėl eismo įvykių ar ridos. Galite nurodyti ir Savininko Deklaravimo Kodą (SDK), kaip dar vieną patvirtinimą, jog esate tikrasis automobilio pardavėjas.

Bet patys taip pat išlikite budrūs ir atkreipkite dėmesį į savo saugumą. Pasitaiko atvejų, kai sukčiai nusitaiko į pardavėjus ir prašo tam tikrų duomenų, kad pervestų tariamą avansą, tačiau iš tikrųjų informaciją panaudoja neteisėtai veiklai. Dėl šios priežasties venkite skelbime dalintis nenuasmeninta informacija – draudimo dokumentais, automobilio techniniu pasu ir pan.

 Naudokitės papildomos reklamos galimybėmis

 Apie tai, kad parduodate savo automobilį ar kitą transporto priemonę, praneškite savo draugams socialiniuose tinkluose. Pavyzdžiui, skelbimų portale „Autogidas.lt“ yra specialus mygtukas, kuris leidžia nukopijuoti skelbimo nuorodą. Galbūt skelbimas sudomins jūsų draugus ir pirkėją rasite tarp jų? Be to, draugai skelbimu galės pasidalinti savo draugų tarpe ir taip padidinti jo matomumą.

Taip pat galite pasinaudoti skelbimo iškėlimo galimybe. Papildomas mokestis leidžia skelbimą paieškoje iškelti aukščiau kitų, todėl jūsų pasiūlymas gali būti pirmasis, arba vienas iš pirmųjų ir taip sulaukti dar daugiau dėmesio.

 Kaip atsakyti į telefono skambučius?

 Turėkite kantrybės ir nepradėkite nerimauti, jei vos įdėjus skelbimą nesulaukiate potencialių pirkėjų skambučių. Prisiminkite, kad jums nereikia, jog jų būtų kuo daugiau – jums reikia vieno vienintelio pirkėjo. Kai sulaukiate skambučio, stenkitės atsakyti į visus susidomėjusio pirkėjo klausimus. Būkite sąžiningi ir nieko neslėpkite. Stenkitės bendrauti maloniai ir visais atvejais išlikite kantrūs. Jei kalbėti negalite, parašykite žinutę, kad bendrauti galėsite vėliau arba kai turėsite galimybę, paskambinsite patys.

 Susitarimas dėl apžiūros

 Jei sulaukėte tikrai jūsų parduodama transporto priemone susidomėjusio pirkėjo dėmesio, neišvengiamai teks susitarti dėl susitikimo ir apžiūros. Stenkitės, kad tai įvyktų jums žinomoje vietoje, pavyzdžiui, prie namų arba ten, kur yra daugiau žmonių, prie prekybos centro ar kitoje aktyviai žmonių lankojome vietoje. Venkite susitikimų nuošaliose vietose arba vykti tiesiai pas pirkėją, nes tai gali būti sukčių bandymas jus įvilioti į vietą, kurioje jie gali daryti spaudimą ar net įvykdyti nusikaltimą.

 Pardavimas ir dokumentų tvarkymas

 Jei pavyksta susitarti dėl pardavimo, pasirūpinkite, kad paskutiniai žingsniai būtų atlikti taip, kaip priklauso. Pildydami pirkimo/pardavimo sutartį, įdėmiai patikrinkite ar joje pateikti pirkėjo duomenys sutampa su asmens dokumentais, ar nėra praleistų ar neaiškiai užpildytų laukų. Taip pat nepamirškite, kad mokėjimai, kurių suma didesnė nei 5 tūkst. eurų, gali būti vykdomi tik banko pavedimu.

Sudarius sandorį, jis turi būti registruojamas Valstybinėje įmonėje „Regitra“. Galima vykti tiesiai į vieną iš padalinių arba viską sutvarkyti internetu. Jei naudositės internetinėmis paslaugomis, apie įsigytą automobilį pirmiausia turi pranešti pirkėjas. Tuomet pardavėjas gauna pranešimą, kad pirkėjas atliko jam būtinus veiksmus ir turi patvirtinti, jog visa pateikta informacija yra teisinga. Jei jokių problemų nekyla, daugiau nieko papildomai daryti nereikia – automobilio pardavimo procesas baigtas.