Utenos apskrityje

Poezijos pavasaris užsuko į Dubingius

Penktadienį, gegužės 24 d., Dubingius laistė ne tik lietus – miestelėnus ir svečius gaivino poezija, muzika ir jų santara. Mat “Poezijos pavasarį” šiuokart Molėtų rajono savivaldybės viešoji biblioteka nukreipė į Radvilų tėvoniją – puiki dovana Mažosios kultūrinės sostinės vardą šią vasarą garbingai atstovaujantiems Dubingiams. Renginys vyko minimai progai itin tinkančioje Šv. Jurgio bažnyčioje. Poeto Vlado Braziūno ir kanklininkės, vokalistės Agotos Zdanavičiūtės duetas gražioje, intymioje, tykioms sielos pagavoms jautrioje erdvėje suskambėjo itin įtaigiai – tikras pajautų ir atgaivos pavasaris tiems, kas buvo pasirengęs sustoti, įsibūti atvertyje, sunertoje iš daugiagylio poeto žodžio ir labai taikliai jį įminusios muzikos. Auditorija, ko gero, labai nenustebo, kai susitikimo pradžioje uždainavo ne tik Agota, bet abu atlikėjai. Vl. Braziūno poezijos mylėtojai gerai žino, kad įtaigiausiai savo kūrybą skaito pats poetas (vargu bau, ar gali nutikti kitaip), ir skaito itin muzikaliai. Todėl šis epizodas nuskambėjo kaip natūrali jo poetinų išpažinimų tąsa. Tik norėjosi dar. Svečias nepasakė, kad nuo šiol ims dainuoti, tačiau nepasakė ir ne.

Čia sunku nepastebėti, koks retas, svarbus ir kaip greitai žiūrovų pajuntamas yra dviejų menininkų susikalbėjimas, gal tiksliau – susigirdėjimas, kai abiejų kūryba kyla iš panašios “vidinės vietos”, iš abiems artimų vertybių ir pasaulio pajautos. Po renginio, besišnekučiuojant su bendruomenės atstovais, abu menininkai tai patvirtino – kūrybinis ryšys užsimezgęs iškart, poetui pirmą kartą išgirdus labai savitai tradicinį instrumentą įvaldžiusią ir dargi puikiai dainuojančią kanklininkę. “Nors esu nedrąsus berniokas, po muzikos grupės “Sen Svaja”, kurioje tuo metu dainavo Agota, koncerto priėjau ir paklausiau, ar ji nenortų bendradarbiauti. Netrukus jau parengėme pirmąją savo programą” – prisiminė poetas. Tai nutiko prieš keliolika metų ir, atrodo, neketina liautis. 

Dubingiškiai ir į miestelį tą vakarą užsukę svečiai dėkoja vakaro rengėjams – Lietuvos rašytojų sąjungai ir Molėtų rajono savivaldybės viešajai bibliotekai – už retą galimybę gyvai patirti “Poezijos pavasario” magiją, o vakaro dalyviams – už gydančią poezijos bei muzikos galią.  Dubingiai nuoširdžiai lauks naujų susitikimų, juolab, kad neatrodo, jog Vlado Braziūno ir Agotos Zdanavičiūtės kūrybinėms idėjoms grėstų badas – poetas sakėsi neketinantis leisti ilsėtis poezijai, o kanklininkė išvažiavo tiesiai į Klaipėdą įrašinėti savo naujojo albumo. Šviesių kelių!

Elvyra Kučinskaitė