Utenos apskrityje

Anykščių rajone „karštais pėdsakais“ išaiškinta ginklo vagystė

Iliustracija

2024 m. vasario 4 d., Anykščių r., Troškūnų sen., gyventojas grįžęs į namus, pastebėjo, kad išdaužus langą buvo įsibrauta į jo gyvenamąjį namą. Vyras seife pasigedo legaliai laikyto lygiavamzdžio šautuvo FSA ir 18 vienetų šovinių. Taip pat iš namo buvo pavogti du telefonai „Samsung“ ir „Huawei“, dingo planšetė „Samsung“ ir pavogtas 2,5 litro talpos viskio butelis. Bendras padarytas nuostolis gyventojui apie 1 970 eurų.
Tą pačią dieną Utenos aps. VPK Anykščių rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus pareigūnai gavę pranešimą apie vagystę nedelsdami išvyko į įvykio vietą. Netoli apvogto namo, pareigūnai pastebėjo įtartinus pėdsakus sniege. Policininkų intuicija neapgavo, „karšti“ įtariamųjų pėdsakai vedė į gretimą kaimą už 8 km, kuriame pareigūnai ir sulaikė du įtariamus vyrus (gim. 1996 m. ir gim. 1999 m.). Pas įtariamuosius buvo rastas pavogtas lygiavamzdis šautuvas, šoviniai ir kiti daiktai, tik 2,5 litro talpos viskio butelis jau buvo tuščias.
Vagystę galimai įvykdę vyrai buvo sulaikyti ir uždaryti į Panevėžio aps. VPK areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroras.
Įtarimai pareikšti pagal BK 178 str. 3 d. (svetimo turto pagrobimas įsibrovus į patalpą) ir pagal BK 254 str. 1 d. (šaunamojo ginklo pagrobimas).