Aktualijos

Nuo šiol MRT tyrimą galima atlikti ir Utenos „Kardiolitos klinikose“

Prireikus magnetinio rezonanso tomografijos (MRT) tyrimo, nuo šiol Utenos gyventojai jį gali atlikti ir Utenos „Kardiolitos klinikose“. Tai – vienas pažangiausių ir saugiausių tyrimo metodų šiuolaikinėje medicinoje, kurio metu išgaunami detalūs vidaus organų ir minkštųjų audinių vaizdai, leidžiantys įvertinti vidaus organų veiklą ir sutrikimus bei laiku paskirti pacientui reikalingą gydymą. Anot Lauros Penikienės, „Kardiolitos klinikų“ vykdomosios direktorės daugiaprofilinėms klinikoms, ši nauja paslauga leis užtikrinti kuo didesnį MRT tyrimų prieinamumą Utenos ir aplinkinių miestelių gyventojams.

„Mūsų turimi rinkos tyrimų duomenys atskleidė, jog sėslus gyvenimo būdas, fizinio aktyvumo stoka bei visuomenės senėjimas didina radiologinių tyrimų paklausą. Sparčiai augant MRT tyrimų poreikiui, pacientai po konsultacijos su savo gydytojais jų dažnai turi laukti eilėse, o tai gali lemti pavėluotą gydymą. Mūsų tikslas – suteikti visas reikalingiausias diagnostikos bei gydymo paslaugas savo pacientams vienoje klinikoje, todėl, atsižvelgdami į situaciją, nusprendėme pradėti teikti šią paslaugą“, – teigia L. Penikienė.

Ji pažymi, kad klinikoje įrengtas vienas moderniausių MRT įrenginių visoje Lietuvoje, kuris išsiskiria greitesniu tyrimo atlikimo laiku bei itin aukšta gaunamų vaizdų kokybe, taip pat yra pritaikytas ir klaustrofobiją turintiems pacientams.

Dar daugiau dėmesio paciento komfortui

MRT metu galima atlikti galvos smegenų, kaklo, stuburo, sąnarių, blauzdos, čiurnos, dubens, urogenitalinės sistemos, krūtų, pilvo organų, kardiologinius bei kitus tyrimus, pagal poreikį – su kontrastine medžiaga arba be jos. Naudinga žinoti, jog tyrimo metu nėra naudojama jonizuojanti spinduliuotė (radiacija).

Neskausmingo bei jokių žinomų su šia procedūra susijusių šalutinių poveikių žmogaus organizmui nesukeliančio MRT tyrimo metu yra naudojama aukščiausios klasės 3T (teslų) magnetinio lauko stiprumo sistema, leidžianti išgauti maksimaliai detalius vaizdus bei atlikti tai kaip įmanoma greičiau. Žinoma, kiekvieno tyrimo trukmė skiriasi – trumpiausiai, apie 20 min., užtrunka sąnarių ir uodegikaulio tyrimai, 50 min. užtrunka antinksčių, dubens organų, inkstų ir kepenų, o ilgiausiai – beveik 1,5 val. – viso stuburo MRT tyrimas.

Šio MRT įrenginio sistema sukomplektuota su specializuota krūtų rite, kurios dėka klinikoje bus galima atlikti tiek profilaktinius, tiek diagnostinius krūtų MRT tyrimus.

Utenos „Kardiolitos klinikose“ esantis vienas naujausių MRT įrenginių Lietuvoje išsiskiria tuo, kad turi didelę paciento tyrimo angą bei vieną trumpiausių magnetų rinkoje, o tai – itin aktualu pacientams, patiriantiems klaustrofobiją. Prireikus atlikti galvos MRT, kai pacientas turi gulėti giliausioje įrenginio vietoje, tyrimas atliekamas su specializuota galvos rite, kurioje yra integruotas veidrodis, sukuriantis didesnės erdvės pojūtį. Lyginant su ankstesnės kartos MRT sistemomis, ši išsiskiria net 99 proc. tylesniu aparato skleidžiamu garsu tyrimo metu, joje taip pat įdiegtos specialios ausinės, per kurias, pagal paciento pageidavimus, galima įjungti raminančią ir jam patinkančią muziką.

Svarbu žinoti, kad pacientams, draustiems privalomuoju sveikatos draudimu ir turintiems gydytojo specialisto siuntimą, MRT tyrimas yra pilnai kompensuojamas Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.

Klinikoje teikiamos plataus spektro paslaugos

Utenos „Kardiolitos klinikose“ pacientus konsultuoja vieni geriausių gydytojų Lietuvoje: šeimos gydytojai, kardiologai, ginekologai, endokrinologai, otorinolaringologai, ortopedai traumatologai, kraujagyslių chirurgai, psichiatrai, gastroenterologai, neurochirurgai, oftalmologai ir kiti specialistai. Čia taip pat teikiamos psichikos sveikatos, odontologijos paslaugos, atliekami laboratoriniai tyrimai bei skiepai.

Klinikoje daug dėmesio skiriama fizinės medicinos ir reabilitacijos paslaugoms. Kompleksinės reabilitacijos programos, kurias sudaro fizioterapija, užsiėmimai kineziterapijos salėje bei gydomojo masažo procedūros, pritaikytos tiek suaugusiems, tiek vaikams.

Utenos „Kardiolitos klinikų“ nėščiųjų mokyklėlėje skaitomos paskaitos būsimoms matytėms, rengiamos nėščiųjų mankštos.

Klinikos estetinės dermatologijos centre pacientus konsultuoja gydytojai dermatologai, teikiamos odos ligų diagnostikos ir gydymo, lazerinės bei estetinės dermatologijos paslaugos.

Nuotraukoje: Utenos „Kardiolitos klinikose” su pažangia MRT sistema išgaunami maksimaliai detalus vaizdai.

Tel. +370 620 33383

„Kardiolitos klinikos“

J. Basanavičiaus g. 54, Utena