Utenio galerija

Prakartėlių parodoje įvertinimas uteniškiams

Nors prakartėlių paroda dar tęsiasi iki vasario 1 d., jau paskelbti laimėtojai ir prizininkai!
XVII konkursinės prakartėlių parodos I premija (350 eurų) vienbalsiai paskirta Vytautui Jackūnui iš Pasvalio (premijos steigėjai Pranas Blažys ir Birutė Dapkienė). V. Jackūnas yra aktyvus respublikinių ir tarptautinių tautodailės parodų, skulptorių kūrybinių seminarų, plenerų dalyvis. Per savo kūrybos laikotarpį yra išdrožęs per 100 ąžuolinių skulptūrų, kryžių, rūpintojėlių, darbų tautine tematika. Nuo 1994 m. dalyvavo net 10-yje medžio drožėjų konkursinių parodų Liongino Šepkos premijai laimėti. 2019 m. tapo L. Šepkos premijos laureatu.


II premija (200 eurų) paskirta Jolitai Levčenkienei iš Utenos (steigėjas – verslininkas iš Pakruojo).
III premija (150 eurų) paskirta Jonui Vasauskui iš Šiaulių (steigėjas Pranas Blažys).
Žiūrovų prizininkais tapo Benjaminas Čepėnas (Vilnius) ir Danutė Saukaitienė (Marijampolė).
Specialieji rėmėjų prizai ir dovanos skirtos Tadui Sidaravičiui ir Danutei Saukaitienei iš Marijampolės; Adolfui Teresiui iš Kauno r.; Eugenijui Rimdžiui iš Pakruojo; Albertui Valikoniui iš Panevėžio; Vitui Vasiliauskui iš Vilkaviškio r.; Vladui Sutkui iš Šiaulių r.; Julijanui Gridziuškai iš Vilniaus rajono.
Taip pat skirti prizai vaikams ir kolektyvams: Smiltei Juškaitei iš Utenos; Dusetų meno mokyklos mokiniams; Vilniaus vaikų ir jaunimo klubui „Meteoras“; Vilniaus r. Rudaminos F. Ruščico gimnazijos mokiniams; Vilniaus dienos centrui „Mes esame“.
Parodoje dalyvavo ir tautodailininkė iš Utenos Genovaitė Adiklienė.
Rėmėjai – Birutės ir Virginijaus Dapkų ūkis – papildomą prizą skyrė Pranciškui Miežiui iš Pakruojo, o ekskursiją su pramogomis dovanojo Rokiškio J. Tumo-Vaižganto gimnazijos mokiniams bei mokytojai Loretai Rimšienei.
Po šios parodos AB „Rokiškio sūris“ ir Rokiškio rajono savivaldybės lėšomis muziejaus fondus papildys J. Levčenkienės, T. Sidaravičiaus, V. Sutkaus ir V. Vasiliausko prakartėlės.
Prakartėlių paroda ir parodos katalogas sukurti įgyvendinant @LatviaLithuaniaBelarus programos projektą „Atraskime regionų šaknis iš naujo!“ #LatviaLithuaniaBelarus #lvltby #EUinmyRegion, taip pat Rokiškio rajono savivaldybės lėšomis.
Premijas ir prizus įsteigė rėmėjai: Pranas Blažys iš Rokiškio, verslininkas iš Pakruojo, Birutės ir Virginijaus Dapkų ūkis, AB „Rokiškio sūris“ ir Rokiškio krašto muziejus.
Rokiškio krašto muziejaus ir „Utenio“ inf.