Sportas

„Juventus“ klube – koronaviruso atvejai LKL stengiasi garantuoti maksimalų saugumą

Visame pasaulyje siaučiantis COVID-19 neaplenkė ir Utenos „Juventus“ klubo – patvirtinta vienuolika koronaviruso atvejų klube.
Užsikrėtę klubo nariai jaučia simptomus, tačiau jų savijauta nėra bloga.
Šiuo metu visi klubo žaidėjai ir darbuotojai saviizoliuojasi.
Lietuvos krepšinio lyga (LKL) reaguoja į padidėjusią riziką dėl sparčiai visoje šalyje augančių COVID-19 infekcija užsikrėtusių žmonių skaičiaus.
Vyriausybei nuo trečiadienio dalyje Lietuvos savivaldybių ketinant įvesti karantiną, antradienį Vilniuje vyko LKL valdybos posėdis, kurio metu buvo aptarti svarbiausi šio 2020–2021 m. „Betsafe-LKL“ sezono vykdymo klausimai, garantuojant maksimalų saugumą.
Posėdyje buvo aptarta čempionato vykdymo tvarka atsižvelgiant į tai, kad dalis „Betsafe-LKL“ klubų rungtyniauja Vyriausybės „raudonąja zona“ pažymėtose savivaldybėse.
„Betsafe-LKL“ čempionato klubų atstovai vieningai sutarė, jog dėl žiūrovų lankymosi aukšto meistriškumo sporto renginiuose vadovausis LRV priimtais sprendimais.
Susirinkimo metu priimtas sprendimas, jog 8 žaidėjai yra minimalus krepšininkų skaičius tam, kad komanda galėtų žaisti rungtynėse. Jei komanda negalės rungtynėms registruoti bent aštuonių žaidėjų dėl COVID-19, jų rungtynės bus suspenduotos ir nukeltos į kitą datą.
Taip pat, mažinant kontaktus bei rizikas, šiuo prevenciniu laikotarpiu, nuo ateinančio turo, rungtynių metu nebus leidžiami šokėjų pasirodymai.
Taip pat buvo aptartas veiksmų planas, kaip kiekviena čempionato komanda turėtų elgtis, jei jos viduje atlikus koronaviruso testą paaiškėja, kad bent vienas narys yra užsikrėtęs.
Atnaujintos „Betsafe-LKL“ vidaus taisyklės bus pateiktos Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM). SAM patvirtinus naujuosius nuostatus, jie bus nedelsiant taikomi ir paskelbti viešai.
Trečiadienį Vyriausybė priėmė galutinį sprendimą dėl žiūrovų lankymosi arenose. Iki šiol su gyvu palaikymu vykusiame „Betsafe-LKL“ čempionate gali atsirasti atitinkamų korekcijų.
LKL ragina tiek komandas, tiek sirgalius elgtis atsakingai bei laikytis visuomenės sveikatos ekspertų rekomendacijų.
„Juventus“, LKL ir „Utenio“ inf.