Stresas yra reakcija į tikrą, o dažnai ir į įsivaizduojamą grėsmę asmeniniam saugumui ir sveikatai. Į nepalankią aplinką pirmiausia žmogaus kūnas sureaguoja, tada priešinasi, o jei pavojus nepraeina – pajaučia išsekimą. Pastaruoju metu dėl sudėtingos su pandemija susijusios situacijos ir iš to kilusių padarinių šalyje daugelis gyvena „kovok arba bėk“ režimu. Kai stresas tęsiasi ilgai, pirmiausia nukenčia imuninė sistema, kankina nemiga, gali sutrikti virškinimo, širdies ir kraujagyslių sistemos, psichinė ir psichologinė sveikata. Dažnu atveju esame įpratę rūpintis fiziniu kūnu, jo išvaizda ar funkcijomis ir visiškai ignoruojame emocinę būseną.
Norint išlaikyti sveiką kūną, pirmiausia reikia išmokti nuraminti protą, keisti mintis ir įsitikinimus. Įvairių negatyvių būsenų priežastys yra nuslopintos emocijos. Labai svarbu suprasti ir išdrįsti tiesai pažvelgti į akis, o tai reiškia – pažinti save, savo poreikius, nuoskaudas, netektis ir nusivylimus, džiaugsmus ir malonumus. Tai kur kas sudėtingesni dalykai, nei gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Pavyzdžiui, liūdesio emocija yra labai susijusi su depresija. Daugelis liūdesio, kaip ir nerimo, stengiamės atsikratyti dėdami pastangas užsimiršti, linksminame save džiugiomis mintimis, geriame alkoholį.
Jeigu nepavyksta – atsitraukiame iš įprasto gyvenimo ir pasineriame į vienatvę, liūdesį, savigailą. Nereikia laukti tol, kol gyvenimas pasidarys nebemielas, juk gali padėti specialistas – psichologas, psichoterapeutas ar psichologijos konsultantas. Kiekvienas iš šių paminėtų specialistų turi įrankius – dailės terapiją, pasakų terapiją, meditacijas ir relaksacijas, jogą, kvėpavimo technikas ar pokalbį, padėsiančius pamatyti ir priimti vidinį pasaulį.
Mokslas seniai įrodė, kad teigiamos emocijos pasižymi dviem ryškiomis savybėmis: jas jausti gera ir jos veikia ne tik vieną žmogų. Laimingi žmonės užmezga ryšį su aplinkiniais, o nelaimingi jaučiasi nuo tos aplinkos atskirti.
Psichologas pasiruošęs keliauti kartu su jumis jūsų gyvenimo labirintais tam, kad kalbėdami apie neigiamus, sunkius ir sudėtingus dalykus atrastumėte jėgų ir drąsos pakeisti malonesniais. Bus kartų, kai mokysitės atleisti sau ir kiekvieną įvykį priimti kaip pamoką. Psichologijos srities specialistas dirba tam, kad pamiltume save ir išmoktume pasitikėti savimi, aplinkiniais ir tuo, kas vyksta. Tuomet nebesistengsime kontroliuoti visų savo gyvenimo aplinkybių, o iš visos širdies priimsime kiekvieną trumpą akimirką. Juk iš tiesų mūsų visų tikslas – susidraugauti su tuo, kas esame, būti sveikiems ir laimingiems.