Mūsų gyvenimo spalvos

Chersono arbūzai

Vytautas Kazela

Rusų „specialioji operacija“ Ukrainoje pasibaigė.Prasidėjo tikrų tikriausias karas. Tai pradeda suprasti netgi eiliniai rusai. O dar geriau supras gavę šaukimus į frontą. Vos Putinas spėjo paskelbti apie dalinę mobilizaciją, eilės automobilių susidarė prie sienos su Sakartvelu. Iššluoti tūkstančius eurų kainuojantys lėktuvų bilietai į Stambulą, Belgradą ir Jerevaną. Ką reiškia dalinė mobilizacija? Ogi tai, kad šaukimas yra taikomas atsargos kariams, pirmiausia – turintiems patirties. Tai reiškia, kad rusai, norėdami išlaikyti užgrobtas teritorijas, neturi laiko bent kiek ilgesniems mokymams. Tarnavai armijoje? Vadinasi, turi mokėti. Na tai kas, kad armijoje tu tarnavai prieš dešimt, penkiolika ar net dvidešimt metų, kad viską pamiršai, o gal ir niekada nemokėjai. Yra toks senas rusiškas pasakymas: nenori? Priversim! Nemoki? Išmoksi! Toliau – sena ir įprasta taktika: atsivėrusias spragas užkimšim mėsa.
Pagal išankstinį planą reikės mobilizuoti 300 tūkstančių atsarginių. Atrodytų, lyg pats Putinas ar kažkas iš jo artimųjų būtų nusipirkęs didelio našumo karstų fabriką. Jei Vakarai nepagailės Ukrainai šiuolaikinių ginklų, paklausa karstams turėtų augti. Kaip pavyzdį pateiksiu šių metų rugsėjo 23 dienos skaičių. Per parą Ukrainoje galvas padėjo 550 rusų kareivių. Baisūs skaičiai, ar ne? Tuo labiau žinant, kad tai jauni 20–50 metų vyrai. Bet tokia yra abejingumo ir patiklumo kaina.
Nuo seno rusai garsėja kaip stebuklinių pasakų mėgėjai. Putinas gerai sužaidė „specialiosios operacijos“ terminu. Rusai patikėjo, kad Ukraina greitai bus sutriuškinta kontraktininkų, samdinių ar net kalinių rankomis ir jų tai nepalies. Galvojo – bus kaip su Krymu. Todėl geriausia taktika – galva po pagalve. Prabuvai mėnesį kitą tokioje padėtyje ir skanauji pigius ir saldžius Chersono arbūzėlius. Bet karas užsitęsė, o Chersono arbūzėliai apkarto.

Atrodytų, lyg pats Putinas ar kažkas iš jo artimųjų būtų nusipirkęs didelio našumo karstų fabriką. Jei Vakarai nepagailės Ukrainai šiuolaikinių ginklų, paklausa karstams turėtų augti. Kaip pavyzdį pateiksiu šių metų rugsėjo 23 dienos skaičių. Per parą Ukrainoje galvas padėjo 550 rusų kareivių. Baisūs skaičiai, ar ne? Tuo labiau žinant, kad tai jauni 20–50 metų vyrai. Bet tokia yra abejingumo ir patiklumo kaina.

Tęsinį skaitykite 2022 09 28 „Utenyje“