Kelionės

Suplanuokite pavasario atostogas: 4 kryptys, kuriose žieminių drabužių neprireiks

Nors kalendorinė žiema Lietuvoje jau baigiasi, šiltų ir saulėtų orų dar teks palaukti. Todėl lietuviai jau aktyviai planuoja pavasario keliones ten, kur jau lepina vasariška šiluma.

„Kai Lietuvoje šilumos dar reikia palaukti, gyventojai aktyviai planuoja pavasario atostogas ten, kur jau vyrauja vasariški orai. Šiuo sezonu daugiausiai keliautojų dėmesio sulaukia Atlanto vandenyno salos Madeira ir Tenerifė, taip pat Turkija, Egiptas. Šių krypčių kurortuose jau pavasarį galima mėgautis 25 ir daugiau laipsnių šiluma bei taip paankstinti vasaros sezoną ir pasilepinti saule“, – sako Inga Aukštuolytė, „Tez Tour“ ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovė.

Kelionių ekspertai sudėliojo atostogų planą, ką nuveikti lietuvių pamėgtuose pavasariškų atostogų kryptyse – nuo tingaus poilsio saulės atokaitoje iki naujų, ekstremalių patirčių.

Madeira – Rojaus kampelis Žemėje

Pavasarį ieškantiems nuotykių ir išskirtinio kraštovaizdžio, būtina aplankyti Rojaus kampeliu Žemėje tituluojamą Madeiros salą. Kelionių žinovai dalijasi savo rekomendacijomis:

 1. Porto Moniz regionas. Jame gausu natūralių vandenyno vandens baseinų, kuriuos suformavo iš ugnikalnio išsiveržusi lava. Regionas taip pat garsėja vaizdingais žygių takais tarp kalnų ir miškų.
 2. Fanal miškas. Taip pat būtina pamatyti ir stebuklingą Fanal mišką, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Paprastai šį laurų mišką dengia rūkas, kuris sukuria ypatingą, mistišką atmosferą.
 3. Pico do Arieiro viršukalnė. Rekomenduojama užsukti ir į vieną iš trijų aukščiausių Madeiros viršukalnių – Pico do Arieiro, siekiančią net 1818 metrų. Mėgstantiems aktyvią veiklą, šis apžvalgos taškas yra vieno gražiausių pasivaikščiojimų maršruto „Pico do Arieiro – Pico Ruivo“ pradžia.
 4. Šv. Lauryno kyšulys – tai labiausiai į rytus nutolęs salos taškas. Čia uolų, jūros ir gamtos derinys sukūrė tikrą šedevrą, o užlipus ant uolų, atsiveria įspūdingi vaizdai į šiaurinę ir pietinę salos puses.
 5. Juodojo smėlio Seixal paplūdimys. Netipinė smėlio spalva, uolos, šalia esantys kriokliai ir krantą skalaujantis Atlanto vandenynas – šis paplūdimys vadinamas vienu gražiausių senajame Žemyne.

Turkija: nuo ikoniškų vietų iki aktyvių pramogų

Šioje šalyje pavasarį prasideda turistinis sezonas, o klimatas – ypač palankus maloniam poilsiui. Kokių rekomendacijų šioje šalyje pateikia kelionių organizatorius?

 1. Senovės Efeso miestas. Sužavės iki šių dienų išlikusi miesto struktūra, kuri suteikia galimybę pažinti Antikos laikų gyvenimą. O visiškai greta rasite vieną iš septynių pasaulio stebuklų – Artemidės šventyklą.
 2. Kapadokija. IkoniškasKapadokijos kraštovaizdis susiformavo maždaug prieš 3 mln. metų, kai ugnikalnio pelenai padengė didžiąją dalį regiono. Čia būtina išbandyti skrydį oro balionu.
 3. Pamukalė. Daugiau nei du tūkstančius metų daugybė terminių šaltinėlių tekėdami kalno šlaitu suformavo sniego baltumo terasas ir stalaktitus, kurie buvo pavadinti „Medvilnės pilimi“. Teigiama, jog terminiai Pamukalės vandenys turi gydomųjų galių.
 4. Vėžlių stebėjimas. Köprülü kanjono nacionalinio parko pakrantėje kiaušinius deda milžiniški jūriniai Kareta vėžliai, galintys sverti net iki kelių šimtų kilogramų.
 5. Aktyvios pramogos. Turkijoje neliūdės ir aktyvaus poilsio mėgėjai. Čia galima keliauti į kalnus, jodinėti žirgais, žaisti golfą, patirti keturračių teikiamą adrenaliną, plaukti plaustu sraunia upe.

Tenerifė sužavės savo gamtos grožiu

Šioje Ispanijos saloje yra viskas, ko reikia poilsiui: aukštos klasės viešbučiai, gražūs paplūdimiai, švelnus klimatas, vaizdingi miesteliai, unikalios lankytinos vietos. Ekspertai pateikia savo rekomendacijas:

 1. Teidės ugnikalnis – pakilkite į ugnikalnio viršūnę ir pasigėrėkite atsiveriančiais vaizdais. 3718 m virš jūros lygio siekianti El Teide yra aukščiausia Ispanijos karalystės viršukalnė.
 2. Pragaro tarpeklis. Tai gamtos rezervuaras, kartu su kitais tarpekliais yra tarsi saugomas gamtos draustinis. Čia 350 m aukštyje virš jūros lygio per vaizdingas uolas driekiasi pėsčiųjų takas, kuris tikrai patiks aktyvaus laisvalaikio mėgėjams.
 3. Loro parkas. Visame pasaulyje garsus zoologijos parkas įkurtas Puerto de la Cruz kurorte. Tai egzotiškos augmenijos ir įvairių gyvūnų rūšių oazė.
 4. Maskos tarpeklis garsėja nuostabiu kraštovaizdžiu, yra populiari pėsčiųjų žygių vieta, tad itin traukia nuotykių ieškotojus ir gamtos entuziastus.
 5. Santa Krusas. Aplankykite jo gražųjį senamiestį, dalyvaukite į UNESCO paveldo sąrašą įtrauktame karnavale, pasivaikščiokite botanikos sode ir susipažinkite su salos istorija karo muziejuje.

Senovės didybe alsuojantis Egiptas

Keliaukite, deginkitės ir nardykite Raudonojoje jūroje, grožėkitės viena seniausių ir paslaptingiausių civilizacijų pasaulyje. O ką šioje šalyje rekomenduoja aplankyti „Tez Tour“ ekspertai?

 1. Gizos piramidės ir Sfinksas jau yra tapę neoficialiu šalies simboliu ir pasididžiavimu. Aplankykite vienintelį išlikusį senojo pasaulio stebuklą ir įvertinkite tuometines senovės Egipto inžinerijos galimybes.
 2. Kruizas Nilu. Plaukiant Nilu kruiziniu laivu galima pamatyti visai kitokį, neturistinį Egiptą. Jo metu neskubant mėgausitės lėtu ir sąmoningu keliavimu, o kiekvieną dieną išlipsite vis kitame šalies kampelyje ir aplankysite daugybę istorinių vietų.
 3. Luksoras. Šis Senovės Egipto miestas žinomas kaip didžiausias pasaulyje muziejus po atviru dangumi, o Luksoro šventykla yra viena garsiausių šalies šventyklų, dedikuota dievui Amonui.
 4. Nardymas Raudonojoje jūroje. Taip pat būtina išbandyti paviršinio ar giluminio nardymo pramogas. Juk sakoma, kad būtent Raudonojoje jūroje galima pamatyti vienus gražiausių rifų pasaulyje.
 5. Pažintis su vietinių gyvenimu ir papročiais. Trokštantiems Rytietiškos patirties, verta nuvykti į dykumą ir apsilankyti beduinų kaimelyje. Smėlio jūra, kupranugariai, klajoklių beduinų palapinės, naktinis dykumos dangus – tai naujos patirtys, dėl kurių norėsite sugrįžti į Egiptą dar ne kartą.