Kelionės

Nukeliauk vasarą – TOP5 lankytinos vietos Druskininkuose

Veiklų įvairove ir išskirtinumu Druskininkai kasmet pritraukia gausybę turistų ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio šalių. Gyvendami Lietuvoje turime didžiulę prabangą – mums nereikia įveikti tūkstančių kilometrų, kad kokybišku SPA, sanatoriniu poilsiu bei gausiomis pramogomis galėtume džiaugtis kada tik panorėję. Ir nors daugeliui šiltasis sezonas asocijuojasi su poilsiu prie jūros, tačiau lietuviška vasara ne visada dosni puikiu oru, o ir atšiauri Baltija ne taip dažnai vilioja įšokti į bangas, tačiau Druskininkai smagiausias ir turiningiausias atostogas gali garantuoti kasdien ir bet kokiu oru, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Tad ilgąjį savaitgalį kviečiame į sveikatingumo sostinę – Druskininkus ir dalinamės TOP5 vietomis, kurias būtina pamatyti čia atvykus.

Lynų kelias – pasimatuok pušų viršūnes

Į paukščio skrydį kviečiantis vienintelis toks Lietuvoje „Lynų kelias“ jungia du populiariausius kurorto taškus: vandens parką, kuriame nuolatos džiugina tropinis klimatas, ir pramogų kompleksą „Snow Arena“, kurioje visada karaliauja žiema. Skrydis 45 m aukštyje iš vieno upės kranto į kitą aukščiau medžių viršūnių trunka apie 7,5 min. ir kviečia grožėtis kvapą gniaužiančiais vaizdais: spalvinga miesto panorama, bekraščiais kurorto miškais ir romantišku Nemuno vingiu. Patirkite nuostabią kelionę vieninteliu tokiu Lietuvoje veikiančiu lynų keltuvu!

K. Čiurlionio namai-muziejus – muzikiniai atradimai ir unikali atmosfera

Čiurlionių šeimos namai, 1963-aisiais tapę M. K. Čiurlionio memorialiniu muziejumi, kviečia lankytojus apsilankyti ir susipažinti su garsiausio tautos dailininko ir kompozitoriaus tėvų namais. Ekspoziciją sudaro keturi pastatai: dveji autentiški Čiurlionių nameliai, galerija ir kasa. Muziejaus teritoriją juosia nuostabus obelų sodas, kuriame galite sutikti įvairių paukščių, išgirsti jų giedamas dainas ir pajusti tikrą ryšį su gamta – tokį, kokį jautė ir Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. Kiekvieną vasarą muziejuje vyksta „Fortepijoninės muzikos vasara“ festivalis, dovanojantis galybę muzikinių atradimų ir unikalią atmosferą.

Gydyklų parkas – stebuklais prisotintas vanduo

Gydyklų parkas – senasis miesto sodas istorinėje Druskininkų širdyje. XIX a. čia sukosi visas atvykėlių gyvenimas: gydymasis, pramogos, bičiuliavimasis. Parko viduryje išvysite biuvetę, kurios langai puošti dailininko Kazio Morkūno sukurtais vitražais pagal „Eglė – žalčių karalienė“ motyvus. Biuvetės viduje galima atsigerti mineralinio vandens, prisėdus grožėtis pro vitražus krintančia spalvota šviesa bei įrengtu fontanėliu. Nusileidę į pakrantę pateksite prie žymiojo „Grožio šaltinio“ – tai sūriausias ir giliausias Druskininkų šaltinis, turintis odą valančių ir jauninančių savybių. Jo vanduo naudojamas ir „Druskininkų gydykloje“. Šiuo vandeniu galima praustis, skalauti skaudamą gerklę, jis veikia kaip efektyvi priešuždegiminė priemonė, tačiau negalima gerti – jis tiesiog per sūrus! Grožio šaltinio versmę simboliškai saugo laumių arka (K. Pūdymo skulptūra „Laumės”). Istorinė Gydyklų parko įžymybė – 1881 m. upės vandens lygio matuoklis.

Muzikinis fontanas – šviesos, muzikos ir vandens šokis ne tik romantikams

Gražiausias Lietuvoje muzikinis fontanas – ypač populiari susibūrimo vieta ir viena gražiausių bei lankomiausių kurorto vietų. Šiltuoju metų laiku fontanas džiugina trykštančiomis spalvingomis vandens srovėmis, šviesų, dūmų ir muzikos šou, šokančiu pagal įvairius muzikinius kūrinius. Mėgstamą melodiją galite užsakyti išsiuntę kodą trumpąja žinute, tačiau net keturiolika kartų per dieną fontano pasirodymais galima pasigrožėti nemokamai: atsitiktinė melodija grojama kas valandą, nuo fontano įjungimo 10.00 val. iki 23.00 val. Rekomenduojame ateiti prie fontano sutemus: šviesos, muzikos ir vandens šokis atrodys ypač įspūdingas ir ryškus.

Medinės vilos – lietuviškoji Zakopanė

Klaidžiojant kurorto gatvelėmis tikrai pastebėsite ne vieną nuostabaus grožio medinę vilą. Lenkų valdžion patekusių Druskininkų XX amžiaus pirmojoje pusėje neaplenkė šveicariško stiliaus įtaka, o dar vėliau medinių namų statytojai perėmė Zakopanės architektūros stilių. Šiandien dauguma šių vilų yra restauruotos ir toliau sėkmingai puošia kurortą bei džiugina praeivių akį. Tačiau dar smagiau yra tai, kad kai kurios jų veikia kaip viešbučiai ir apartamentai nuomai, tad jose galite apsigyventi ir nusikelti į to laikmečio gyvenimą.