Kelionės

Ilgasis Velykų savaitgalis – kelionei, bet pigesnei, nei į Velykų salą

Artėjant ilgajam Velykų savaitgaliui bei vaikų atostogoms, ne viena šeima svarsto apie nedidelę kelionę. Ekspertai dalijasi nebrangiomis kryptimis bei pataria, kaip susiplanuoti tokią išvyką, kuri ir būtų įdomi vaikams, ir nepakenktų šeimos biudžetui.

Pasak skaitmeninių finansinių paslaugų įmonės „Creditea“ Klientų patirties valdymo vadovės Donatos Stoškuvienės, net ir trumpas keliones geriau planuoti iš anksto – tuomet ne tik spėsite įsigyti kelialapį į norimą šalį, bet ir galbūt rasite nuolaidų.

Planuodami išvyką iškart apgalvokite ir maitinimąsi jos metu. „Rinkdamiesi apgyvendinimo įstaigą dairykitės apartamentų su virtuve – patys gamindamiesi maistą galite neblogai sutaupyti. O jei nuspręstumėte eiti vakarieniauti į kavinę, prieš tai iš pradžių palyginkite aplinkui esančių restoranų kainas internete“, – pataria D. Stoškuvienė.

O galvodami, ką norėtumėte pamatyti kelionėje, nepamirškite pasidomėti ne tik populiariais objektais, bet ir nemokamais ar pigesniais renginiais ar muziejais. Taip pat vertėtų apsvarstyti, kokiu būdu keliausite tarp lankytinų objektų. Galbūt vietoj automobilio nuomos ar taksi galėtumėte važiuoti viešuoju transportu ar išsinuomoti dviračius?

Nebrangios kelionių kryptys ilgąjį savaitgalį

Bulgarija

Rožių aliejumi garsėjančioje šalyje trijų naktų viešnagės šeimai kainos prasideda nuo 70 Eur. Taip pat ši šalis jau kurį laiką lietuvių minima dėl savo prieinamų prekių bei paslaugų kainų.

Bulgarijoje galima aplankyti Balčiką – mineralinio vandens šaltiniais garsėjantį vieną gražiausių pajūrio miestų, taip pat Kaliakros iškyšulį – 2 km į Juodąją jūrą nusidriekusį siaurą žemės ruožą su graikų ir romėnų laikų griuvėsiais, nuo kurio galima jūroje pamatyti delfinus.

Vengrija

Ilgąjį Velykų savaitgalį keturių asmenų šeima Vengrijoje galėtų apsistoti ir už 70 Eur. Lankantis šioje šalyje rekomenduojama aplankyti nemiegančių linksmybių miestą Budapeštą, kuriame rasite daugybę muziejų, architektūros šedevrų, natūraliai trykštančių geoterminių šaltinių. Taip pat Agteleko nacionalinį parką, kuriame galima pamatyti didžiausią Europoje stalaktitų urvą Baradlą, garsėjantį puikia akustika, dėl ko čia dažnai organizuojami koncertai.

Albanija

Šeimai apsistoti trims naktims Albanijoje gali kainuoti vos nuo 30 Eur. Ši šalis vis dar laikoma nebrangia, skaičiuojama, jog atostogų metu vidutiniškai per dieną čia žmogus išleidžia 65 Eur.

Lankantis Albanijoje rekomenduojama pamatyti sostinę Tiraną, garsėjančią viduramžių prekybine gatvele ir istorijos muziejumi, taip pat vienu gražiausių Balkanų pusiasalio miestu tituluojamą Beratį – UNESCO globojamą miestą, kur stovi nuostabūs XIII a. Kalos rūmai, daugybė Bizantijos bažnyčių.

Lenkija

Vienoje iš arčiausiai Lietuvos esančių valstybių apgyvendinimas ilgąjį Velykų savaitgalį keturių asmenų šeimai kainuotų nuo 80 Eur. Jei nuspręsite Lenkijoje lankytis muziejuose, bilietus į juos patariama pirkti iš anksto internetu: ir ne tik dėl to, kad taip galima sutaupyti laiko ir pinigų, bet ir dėl to, kad bilietų į populiaresnius objektus tą pačią dieną gali ir tiesiog nebebūti.

Taip pat patariama visur stengtis mokėti zlotais, kad netektų papildomai susimokėti už valiutos konvertavimą. O Lenkijoje vaikams turėtų patikti Koperniko mokslo centras, kur galima liesti ir išbandyti visus eksponatus, populiarus Iliuzijų muziejus Varšuvoje, taip pat didžiausias Europoje vandens parkas „Suntago“.

Kroatija

Trys naktys Kroatijoje ilgąjį savaitgalį tėvams su dviem vaikais kainuotų nuo 100 Eur. Pietūs restorane tokiai šeimai kainuotų apie 50–60 Eur, o maisto kainos parduotuvėse panašios kaip ir Lietuvoje. Užtat paslaugų kainos ne vasaros sezono metu čia yra kone perpus mažesnės nei liepą ar rugpjūtį.

Lankantis Kroatijoje rekomenduojama aplankyti gamtos stebuklu vadinamą Plitvicos nacionalinį parką, sudarytą iš kelių nuostabių ežerų, krioklių ir tankių miškų, taip pat Istrianų pusiasalyje, Adrijos jūroje, stūksantį Rovinj salyną, kurio senamiestyje yra begalė istorinių brangakmenių.