Aktualijos

Vienos kelionės dienoraštis: ir tolti, ir artėti

Rasa MILERYTĖ

Pamatyti gražiausius Europos miestus ne tik nuotraukose! Berlynas, Antverpenas, Briuselis, Liuksemburgas – į tokią kelionę europarlamentaro prof. Liudo Mažylio kvietimu lapkričio pabaigoje iš Lietuvos išvyko beveik šimtas žmonių. Beveik keturi tūkstančiai kilometrų, keturi miestai, penkios kirstos valstybės, šešios dienos, malonus nuovargis ir nepakartojami įspūdžiai – su tokiu kraičiu grįžome į žiemos sukaustytą Lietuvą.

Ir tolti, ir artėti
Literatūroje kelionė suvokiama kaip gyvenimo metafora, psichologai keliones traktuoja kaip galimybę išeiti iš komforto zonos, vadinasi – geriau suprasti save. Kartu tai ir mokymosi, pažinimo forma. Taigi ankstų šeštadienio rytą galvoje sukasi mintys, kokiomis formomis save atskleisime ir ar grįšime ūgtelėję.
Šiandien mūsų tikslas – pervažiuoti beveik visą Lenkiją ir pasiekti nakvynės vietą. Maždaug dvylika valandų autobuse, kelis kartus esame sustabdomi pasieniečių – tikrina, ar nevežame nelegalių migrantų. Lenkijoje ragaujame tradicinės virtuvės patiekalų, pasiekę viešbutį irgi šį tą ragaujame. Į sąmonę vis labiau skverbiasi jausena – tarsi nuo kažko svarbaus tolstame, bet juk toldami kartu ir prie kažko svarbaus artėjame. Nuo kažko ir prie kažko esmingesnio nei valstybių sienos.

Tęsinį skaitykite 2021 12 15 „Utenyje“