Aktualijos

Vasario 16-ąją – gėlės partizanams ir Nepriklausomybės akto signatarams

Vasario 16 dieną visoje šalyje plevėsavo vėliavos – buvo minima Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Šią dieną iškilmingai paminėjo ir uteniškiai. Po šv. mišių Plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-oji rinktinė ir kiti patriotiškai nusiteikę uteniškiai rinkosi Utenio aikštėje ir prie J. Basanavičiaus paminklo, kur tylos minute, gėlėmis ir žvakučių liepsnomis pagerbė Nepriklausomybės akto signatarus bei visus, kovojusius už Lietuvos laisvę.
„Jei kažkada vyrai ir moterys nebūtų aukoję savo gyvybės už Lietuvos laisvę, ko gero, šiandien mes čia nestovėtumėm. Todėl kviečiu pagerbti visų žuvusių atminimą tylos minute, – į uteniškius prie Vytauto apygardos partizanų paminklo kreipėsi rinktinės vadė Asta Tidikienė. – O kad atminimas kuo ilgiau išliktų ir liudytų visiems praeiviams, jog ir čia kažkas buvo atėję, kviečiu padėti gėles ir uždegti žvakutes.“

Šventės akimirka.
Šventės akimirka.


Atidavę pagarbą žuvusiesiems uteniškiai su šaulių rinktine priešakyje patraukė prie savivaldybės pastato, kur šaulys Vitas Kelevišius iškėlė šv. mišiose pašventintą vėliavą. Paskui iškilminga procesija pajudėjo vieno svarbiausių nepriklausomybės siekėjų, mokslininko, gydytojo, Nepriklausomybės akto signataro Jono Basanavičiaus paminklo link. Čia irgi buvo padėtos gėlės, uždegtos atminimo žvakutės.
Pagerbti kovojusių už Lietuvos nepriklausomybę atvyko LR Seimo narys Edmundas Pupinis, Utenos rajono savivaldybės administracijos direktorius Audrius Remeikis.
1918 m. Vasario 16 d. Lietuvos taryba pasirašė Lietuvos nepriklausomybės aktą, skelbiantį, kad Lietuvos Taryba atskiria Lietuvą nuo visų valstybinių ryšių, kada nors buvusių su kitomis tautomis. Vasario 16-osios aktas laikomas vienu svarbiausių valstybingumo dokumentų.
„Utenio“ inf.