Aktualijos

Vasarį bus dalijami maisto paketai labiausiai skurstantiems asmenims

Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo (EPLSAF) maisto paketų dalijimas 2022 m. vasario mėn. Utenos miesto gyventojams vyks vasario 24, 25, 26 d. nuo 8 iki 13 val. adresu: Užpalių g. 86, Utena (buvęs AB „Utenos melioracija“ administracinis pastatas).
VASARIO MĖN. VIENAM ASMENIUI SKIRTAS EPLSAF PARAMOS PRODUKTŲ KIEKIS

 1. Konservai (kiaulienos) (0,400 kg) – 1
 2. Konservai (vištienos) (0,400 kg) – 1
 3. Ryžių kruopos (0,500 kg) – 1
 4. Konservuoti žalieji žirneliai(0,400 kg) – 1
 5. Pirmos rūšies kvietiniai miltai (1,000 kg) – 1
 6. Makaronai (0,500 kg) – 1
  7.Greito paruošimo avižų košė su džiovintais vaisiais (0,060 kg) – 1
 7. Baltasis cukrus (1,000 kg) – 1
 8. Konservuota šiupininė sriuba (0,480kg) – 1
 9. Vienkartinės medicininės veido kaukės (pakuotė po 50 vnt. ~ 0,300 kg)
 • Iš viso: 10 vnt. 5,040 kg
  Atsiimant paramą, raginame gyventojus būti socialiai atsakingus ir laikytis saugaus atstumo, dėvėti apsaugines kaukes arba kitaip dengti veidą, vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis tinkamos asmens higienos. Maisto produktai bus iš anksto supakuoti ir paruošti paramos gavėjams išsinešti, todėl asmeninių krepšelių atsinešti nereikės. Gyventojams atsiimant maisto produktų krepšelį bus užtikrintas bekontaktis maisto produktų perdavimas – atsiėmus paramą, už juos gavėjų sąraše pasirašys paramą dalijantys darbuotojai.
  Daugiau informacijos tel. 8 646 09404 (LPF „Maisto bankas“).
  Primename, kad dėl paramos maisto produktais ir higienos prekėmis gali kreiptis asmenys, deklaravę gyvenamąją vietą arba faktiškai gyvenantys Utenos rajono savivaldybės teritorijoje. Teisę gauti paramą turi asmenys, kurių vidutinės mėnesinės pajamos neviršija 193,50 Eur per mėnesį. Išimties tvarka parama skiriama, kai bendrai gyvenančių asmenų pajamos vienam nariui (vienam gyvenančiam asmeniui) viršija 193,50 Eur dydį, bet neviršija 387,00 Eur dydžio per mėnesį:
  • kai bent vienas iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienas gyvenantis asmuo yra neįgalus;
  • kai vienas iš vaiko tėvų yra miręs;
  • kai vaiką (vaikus) augina vienas iš tėvų;
  • kai bendrai gyvenantys asmenys augina 3 ir daugiau vaikų;
  • kai vienas gyvenantis asmuo ar bendrai gyvenantys asmenys yra patyrę socialinę riziką;
  • kai vienas iš suaugusių bendrai gyvenančių asmenų ne trumpiau kaip vieną mėnesį gydosi sveikatos priežiūros įstaigos stacionare arba ne trumpiau kaip vieną mėnesį turi nedarbingumo pažymėjimą;
  • kai bent vienas iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienas gyvenantis asmuo yra pensinio amžiaus;
  • įvykus nelaimei, padariusiai žalą vieno gyvenančio asmens ar bendrai gyvenančių asmenų turtui, sveikatai, dėl kurios asmuo pateko į sunkią materialinę padėtį (patekus į sunkią materialinę padėtį dėl ligos, atliktos operacijos, įvykusio gaisro ir kt.).
  Utenos miesto gyventojų prašymus dėl paramos maisto produktais ir asmens higienos prekėms priima Utenos rajono savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyrius (Utenio a. 4, 112 kab.), o kaimo – seniūnijos.
  Prašymams reikalingą informaciją galima pateikti nuotoliniu būdu (tel. (8 389) 50460 arba el. paštu: zidrune.karkliniene@utena.lt – miesto gyventojams, o seniūnijos gyventojams – seniūnijos socialinio darbuotojo telefonu arba darbuotojo elektroniniu paštu).
  Išsamesnė informacija teikiama tel. (8 389) 50 460.