Aktualijos

Vasarai įsibėgėjus Utenos darbdavius užplūdo dirbti norintis jaunimas (III dalis)

Kaip jau rašėme, Utenos verslo informacijos centras administruoja Jaunimo integracijos į darbo rinką skatinimo programą, kuri vasaros darbą susirasti padėjo jau 81 14–17 m. jaunuoliui. Tai – trečioji straipsnių ciklo apie šios programos dalyvius dalis. Šįkart pasakojame apie Dauniškio gimnazijoje besimokančią 16-metę Austėją Urbonaitę.
Prieš pusmetį Austėja būtų nepatikėjusi, jei kas nors būtų pasakęs, jog ji vasarą praleis dirbdama UAB „Utenos betonas“. Apie naują kompiuterį svajojanti ir itin programavimu besidominti mergina teigia uoliai sekusi tinklalapį darbas.utena.lt ir vos tik pamačiusi, jog įmonei reikalingas pagalbininkas vasarai, nusprendė išbandyti save.
„Utenos betono“ direktorius Andrius Rudokas pasakoja, kad Austėja buvo pirmoji, taip greitai susisiekusi ir net atvykusi į įmonę. Betoną gaminančios bei vežančios įmonės vadovas patikino, jog didelių reikalavimų būsimai naujokei nekėlė – užteko bendrųjų kompiuterinio raštingumo įgūdžių. Kadangi Austėja buvo atkakliausia ir greičiausia, direktorius jai ir pasiūlė padirbėti įmonėje pagal Jaunimo integracijos į darbo rinką skatinimo programą.
Vos išgirdus pavadinimą „Utenos betonas“ ne vienam atrodo, kad darbas įmonėje reikalauja nemažai fizinės jėgos. Bet Austėjai darbas nėra toks sunkus, apie kokį būtų galima pagalvoti. „Ateinu į darbą anksti, įsijungiu kompiuterį, paleidžiu jame programėlę „Skype“, kuria direktorius man praneša, kokį betoną ir kur reikia vežti. Tuomet man tenka įsijungti elektroninę važtaraščių kūrimo programą ir užpildyti važtaraščius nuo A iki Ž. Dirbu čia jau antrą mėnesį – išmokau ir sužinojau tikrai daug“, – pasakoja gimnazistė.
Dirbti Austėja pradėjo iškart pasibaigus mokslo metams. Bet poilsio, kaip pati teigia, jai visai netrūko. Siekdama įgyvendinti savo svajonę – įsigyti naują kompiuterį, poilsį mielai išmainė į darbą. Ir tuo džiaugiasi, juoba kad įmonės kolektyvas ją sutiko labai šiltai. „Visi draugiški, kalbūs. Kolegos mane išmokė dirbti įvairiomis programomis, supažindino, kaip veikia įmonė, – dalijasi įspūdžiais Austėja. – Manau, kad Jaunimo integracijos į darbo rinką skatinimo programa jaunimui yra labai naudinga, nes atsiranda galimybė įgyti naujų pažinčių, pabendrauti su daug patirties ir kompetencijų turinčiais žmonėmis, plėsti savo pasaulėžiūrą. Tai veikia ir prevenciškai – jauni žmonės nesėdi namie, yra mažiau laiko vakarėliams.“
Vienuoliktokė prisipažįsta, kad, pasitaikius galimybei, mielai padirbėtų „Utenos betone“ ir kitąmet. Bet jos siekis – tapti programuotoja. Todėl Dauniškio gimnazijoje nuo rudens gilinsis į tuos dalykus, kurie susiję su programavimu. O darbas UAB „Utenos betonas“ padėjo jai įgauti daugiau atsakingumo ir… sužinoti visas betono rūšis.
UAB „Utenos betonas“ direktorius A. Rudokas tikina apie Jaunimo integracijos į darbo rinką skatinimo programą sužinojęs iš VšĮ Utenos verslo informacijos centro. Pas jį apsilankę centro specialistai asmeniškai pristatė programą, papasakojo apie galimybę pasinaudoti parama įdarbinant nepilnamečius vasarai. Direktorius nusprendė išbandyti programos galimybes ir padėti sudaryti įmonės važtaraščius pasikvietė jauną merginą.
„Pasirodžius skelbimui darbas.utena.lt sulaukėme daug skambučių ir elektroninių laiškų. Turėjome iš ko rinktis. Kodėl pasirinkome Austėją? Ji buvo pati pirmoji, atkakliausia, kuri net atvyko į būsimą darbo vietą. Nusprendėme pabandyti, – pasakoja direktorius. – Ir neapsirikome: Austėja viską perprato labai greitai. Džiaugiuosi, kad savo nuolatinę darbuotoją galėjome išleisti atostogų, o jai sugrįžus – sustiprinti darbą laboratorijoje.“
Pasak A. Rudoko, ir kitąmet yra planuojama pasinaudoti programos teikiamomis galimybėmis. Nors įmonė nėra didelė, tačiau socialiai atsakinga, todėl padėti jaunimui įgyti daugiau patirties – vienas iš siekių.
Utenos rajono savivaldybės administracija