Aktualijos

Vainikuojant miesto šventę – sveikinimai miestelėnams ir apdovanojimai labiausiai nusipelniusiems uteniškiams

Rasa MILERYTĖ. Visą savaitę vykusią jubiliejinę 760-ąją Utenos miesto šventę vainikavo Laimės diena, kurios metu netrūko šventinių sveikinimų ir linkėjimų bei buvo parodytas išskirtinis dėmesys kraštui nusipelniusiems uteniškiams.
Sveikinimai miestui
Šeštadienio popietę pasveikinti uteniškių į laimės sceną užlipo Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas. „Realybėje senstam mes, žmonės, o ne mūsų miestai. Ypač tais atvejais, kai yra daug žmonių, kurie tuos miestus myli, kurie rūpinasi jų istorija, dabartimi ir praeitimi. Utenai šiuo požiūriu pasisekė: tie žmonės esate jūs“, – kalbėjo meras, dėkodamas už rūpinimąsi miestu ir linkėdamas gražios šventės.
Pasveikinti miestelėnų atvyko ir Seimo narys Edmundas Pupinis, kuris merui įteikė „Tautišką giesmę“, linkėdamas, kad ji būtų visų mūsų darbų pagrindas: „Svarbiausias Utenai faktorius yra tai, kad turime nuostabiausius žmones, kurie darbuojasi, puošia, kuria šį miestą. Manau, kad tikrai miestas turi didžiulį potencialą, todėl linkiu jį išnaudoti. Tą potencialią turime kiekienas iš mūsų, kadangi kiekvienas po kruopelytę prisidedame prie miesto kūrimo. Linkiu niekad nenuleisti rankų ir išsaugoti puikią nuotaiką, nes tik gera nuotaika ir optimizmas mus veda į priekį.“ E. Pupinis perskaitė ir Ministrės pirmininkės Ingridos Šimonytės sveikinimą miestui ir miesto bendruomenei.
Taip pat miestelėnus sveikino europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė, Seimo narys Gintautas Paluckas, Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas, sveikinimą atsiuntė Ignalinos rajono savivaldybės meras Justas Rasikas. Svečiai linkėjo kūrybiškumo, klestėjimo ir laimės.
Visi sveikinimai buvo verčiami į gestų kalbą.


Apdovanoti garbės piliečiai
Vakarop laukė dar vienas malonus šventės epizodas – sveikinimai miestui išskirtinai nusipelniusiems žmonėms. Utenos krašto garbės piliečių regalijos įteiktos rašytojui, dramaturgui, scenaristui, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatui Sauliui Šalteniui už reikšmingą pilietinę, literatūrinę, kultūrinę veiklą ir Sąjūdžio idėjų puoselėjimą; rašytojui, aktoriui, nusipelniusiam meno veikėjui Pranui Treiniui už aktorinę, kultūrinę, literatūrinę veiklą, garsinančią Utenos kraštą; ir žirgininkei Viktorijai Jovarienei už ilgą, atkaklų ir nuoširdų darbą, puoselėjant žirgininkystės tradicijas, kaupiant ir saugant senuosius liaudies buities, kultūros, tautodailės eksponatus bei įkurtą žirgininkystės muziejų.
Atsiimdamas apdovanojimą S. Šaltenis sakė, kad Utena jam visada išliks brangus miestas, apie kurį norisi pasakoti ir gyvenant Ispanijoje. „Neseniai Ispanijoje gerdami vyną išsišnekėjome ir manęs klausia, ar graži ta Utena. Galvoju, ką atsakyti, kai pasaulyje yra tiek gražių miestų. Sakau, labai graži. Labai graži – kaip motina. Motina yra mums stebuklinga, tad Utena man labai graži, Utena yra mano galvoje“, – priimdamas regalijas kalbėjo rašytojas.
Rašytojas P. Treinys sakė nerandąs žodžių, kuriais galėtų išreikšti dėkingumą už meilę, kurią jaučia iš miestelėnų. „Nerandu tokių žodžių, kad šiandien pasidžiaugčiau ta švente, ta meile, kurią iš jūsų siurbiu. Į atmintį man įkritę mero, kuris raštiškai mane pakvietė čia atvykti, žodžiai: giliausia duobė šviesoje yra meilė. O toliau, rodos, taip pasakyta: „O vienatvė yra gilesnė už duobę. Taip ir gyveni tarp dviejų duobių, nežinodamas, kuri iš jų yra dangus.“ Aš šiandien jaučiuosi kaip devintam danguj. Ačiū jums, lenkiuosi jums visiems už meilę, už pagerbimą.“
„Ačiū, kad susirinkot, nebijodami blogo oro ir debesų, – į miestiečius kreipėsi žirgininkystės tradicijų puoselėtoja V. Jovarienė. – Kai aš atvažiavau, gerbiamas Romualdas Valančiūnas pasakė: „Jei tu esi, tai nelis.“ Taigi – šiandien daugiau nelis. Atėjau ne kaip žirginio sporto arenoje su žirgu, bet tokį žirgą turiu, jis man irgi padeda kai kurias pergales pasiekti. Ačiū jums dar kartą ir visiems geros sveikatos. iki pasimatymų mūsų Užpaliuose.“ V. Jovarienę scenoje pasveikino Seimo narys E. Pupinis ir Užpalių seniūnijos seniūnas Eugenijus Keraminas.


Pagerbti bendruomenei nusipelnę žmonės
Įvertindama šeimos ir darbo įsipareigojimų derinimo svarbą šeimos gerovei Utenos rajono savivaldybės Šeimos komisija inicijavo akciją „Palankus šeimai darbdavys“. Akcijos tikslas – pristatyti Utenos rajono savivaldybėje veikiančių įmonių iniciatyvas, drąsiai ir atsakingai kuriant šeimai ir darbui palankią aplinką, bei jas paskatinti. Miesto šventės metu buvo apdovanotos trys įmonės. Mažų įmonių grupėje nominacija įteikta UAB Utenos šilumos tinklai, vidutinių įmonių grupėje – UAB „Utenos vandenys“, o didelių įmonių grupėje – UAB „Švyturys-Utenos alus“. Nominaciją „Palankus šeimai darbdavys“ įteikė Utenos rajono savivaldybės meras ir Utenos rajono savivaldybės Šeimos komsijos narės – savivaldybės tarybos narė Roberta Macelienė ir Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro socialinio darbo organizatorė Aida Zlataravičienė.
Užbaigiant apdovanojimų ceremoniją buvo įteikti apdovanojimai „Už gerumą Utenos krašto bendruomenei“. Savanoriai, verslininkai ir biudžetinių įstaigų darbuotojai buvo apdovanoti už suteiktą įvairiapusę neatlygintiną pagalbą COVID-19 pandemijos metu bei savanorišką darbą su pažeidžiamiausiomis visuomenės grupėmis. Iš viso apdovanoti 47 žmonės, jų sąrašą skelbėme praėjusiame „Utenio“ numeryje.
Autorės nuotr.