Aktualijos

V. Paškevičius Utenoje patyrė, ką reiškia visą ralį važiuoti be vienos pavaros

Utenoje baigėsi Lietuvos automobilių ralio čempionatas. „Samsonas Rally Utena“ varžybose startavo ir lenktynininkas Vaidotas Paškevičius, kuriam stenogramą skaitė Agnė Vičkačkaitė. Ekipažas finišavo devintoje bendrosios įskaitos vietoje tarp daugiau nei šimto dalyvių.
V. Paškevičius po finišo sakė, kad klasikiniame ralyje startuoti nusprendė tam, kad palaikytų sportinę formą ruošiantis startui kitų metų Dakaro ralyje. Šįkart jis su šturmane A. Vičkačkaite sėdo į „Ford Fiesta NRC“ automobilį ir galiausiai bendroje rikiuotėje įsitvirtino greičiausių ekipažų dešimtuke. Pilotas džiaugėsi, kad per visą ralį duetas išvengė didesnių klaidų ir nuolat kilo pozicijomis aukštyn.
„Labai smagu, kad pavyko dalyvauti šiame ralyje. Akivaizdu, kad organizatoriai stipriai padirbėjo su greičio ruožų parinkimu. Mes gavome progą išbandyti Neikšano komandos sukurtą „Ford Fiesta Proto“ automobilį. Aišku, su Agne į automobilį sėdome po pakankamai didelio laiko tarpo. Iki šiol buvome važiavę vieną ralį oficialiai ir keletą testų.
Šios varžybos mums buvo vienas iš pasiruošimo žingsnių pakeliui link Dakaro ralio ir džiaugiuosi, kad viskas vyko sėkmingai. Visuomet išsilaikėme ant kelio ir pasiekėme dar vieną finišą. Šis ralis parodė, kad galime būti greiti. Galbūt kitais metais klasikinio ralio etapų važiuosime ir daugiau“, – sakė V. Paškevičius, pridurdamas, jog prie jų starto Utenoje prisidėjo partneriai – Egidijaus Černiaus ūkis, „Stiklų ekspertai“, UAB „Vaidota“.


Beje, šiose varžybose V. Paškevičiaus ir A. Vičkačkaitės laukė ir dar viena labai netikėta užduotis – visą ralį reikėjo važiuoti taip, kad niekur nereikėtų panaudoti atbulinės pavaros. Ji dingo dar prieš startą reguliuojant automobilį, o mechanikai iki varžybų pradžios jau nebeturėjo galimybės šį gedimą pašalinti.
„Prieš varžybas komandos vadovas atėjo ir pasakė, jog turi prisipažinti, kad neveikiant monitoriui buvo testuojamas automobilis ir važiuojant šešta pavara buvo įjungta atbulinė pavara, dėl to sugedo pavarų dėžė.
Į pagalbą suskubo Martyno Samsono vyrai. Per naktį jie išardė pavarų dėžę. Nors tokių detalių pavarų dėžei neturėjo, bet sutvarkė ją taip, kad būtų visos priekinės pavaros. Neturėjome tik atbulinės pavaros. Dėl šios priežasties du kartus trasoje patyrėme nelabai jaukių momentų. Teko pasivažinėti žole, nes neturėjome kitų variantų, bet kažko labai ekstremalaus nebuvo. Taigi tas pasiektas galutinis rezultatas mus tikrai džiugina ir net pranoko lūkesčius“, – kalbėjo Vaidotas.
Lenktynininkas sakė, kad artimiausiu metu komanda ketina pateikti ir daugiau naujienų, susijusių su jų startu Dakaro ralio sunkvežimių įskaitoje.
„Samsonas Rally Utena“ organizatoriai
Vytauto Pilkausko nuotr.