Aktualijos

Utenos verslo nominacijos – ir moksleiviams, ir verslo rykliams

Rasa MILERYTĖ. Gruodžio 5 dieną Utenos kūrybinių industrijų centre „Taurapilis“ vyko tradicinis renginys „Utenos verslo nominacijos 2019“ ir 15-oji VšĮ Utenos verslo informacijos centro gimtadienio šventė. Iškilmingame prancūziško stiliaus vakare buvo išdalyti apdovanojimai labiausiai nusipelniusiems šių metų smulkiojo ir vidutinio verslo atstovams.
VšĮ Utenos verslo informacijos centras buvo įsteigtas 2004 metais. Centro direktorė Irina Šeršniova, sveikindama susirinkusiuosius, prisiminė pirmuosius darbus bei projektus ir kalbėjo apie greitai bėgantį laiką. „Dėkoju Utenos rajono savivaldybei – mūsų mamai, mūsų socialiniams partneriams ir visiems, kurie šiuos metus buvo kartu, – sakė direktorė. – Kviečiu visus pirmyn į ateitį – ten turbūt bus įdomu.“
Per vienuolika šių metų mėnesių centras suteikė konsultacijas 265 fiziniams ir juridiniams asmenims, įsteigė 34 naujas įmones.
Į renginį susirinkusius Utenos rajono verslininkus ir jubiliejų mininčio Verslo informacijos centro direktorę sveikino Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, LR Seimo narys Edmundas Pupinis, Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų Utenos filialo direktorius Jurgis Dumbrava. Lietuvos darbdavių konfederacijos generalinis direktorius Danas Arlauskas I. Šeršniovai ir Utenos apskrities darbdavių asociacijos prezidentui Albinui Kazanavičiui įteikė Ekonomikos ir inovacijų viceministro Mariaus Skuodžio padėkas už indėlį kuriant Utenos verslo informacijos centrą.
Jubiliejų tą vakarą buvo ir daugiau. A. Kazanavičius pirmiausia pasveikino I. Šeršniovą, o paskui – centro krikštatėvį kunigą Saulių Kalvaitį, šiemet minintį 50-ies metų sukaktį. Kunigas su Utenos verslo informacijos centru bendradarbiauja nuo pat jo įkūrimo, padedamas miesto verslininkų įsteigė VšĮ Krizių centrą „Angelų pieva“ ir teikia pagalbą benamiams ir krizines situacijas išgyvenantiems žmonėms.
„Dievas – geras, bet jis veikia per gerus žmones. Ačiū, kad esate geri žmonės, per kuriuos Dievas gali veikti ir padėti tiems, kuriems pasisekė mažiau nei mums“, – už sveikinimus dėkojo kunigas S. Kalvaitis.
Po iškilmingų sveikinimų ir linkėjimų buvo įteiktos šešios nominacijos.
Kaip socialiai atsakinga įmonė apdovanota UAB „Dauniškis ir Ko“, apdovanojimas įteiktas direktoriui Alvydui Rudokui. Įmonė 2019 m. itin aktyviai dalyvavo Jaunimo integracijos į darbo rinką skatinimo programoje, nepabijojo iššūkių, pademonstravo įmonės socialinę atsakomybę ir vasarai į darbą priėmė net 15 nepilnamečių jaunuolių. Didelė dalis į darbą priimtų jaunuolių buvo iš socialinę riziką patiriančių šeimų. Nugalėtoją paskelbė ir statulėlę įteikė AB „Šiaulių bankas“ Utenos filialo direktoriaus pavaduotojas Egidijus Govedas.
Nominacija „Kuriu verslą kaime“ atiteko UAB „Tamsioji medžiaga“ direktoriui Ovidijui Jučiui. Šiuo metu sparčiai besiplečiančioje įmonėje dirba 4 darbuotojai, o daugiau nei 90 proc. produkcijos yra eksportuojama. Nugalėtoją paskelbė ir statulėlę įteikė Reda Sapiegienė, AB „Swedbank“ Rytų Lietuvos filialo Utenos ir Molėtų klientų aptarnavimo centro valdytoja.
Už filantropinę veiklą apdovanotas UAB „Virmebas“ direktorius Vytautas Babelis. Didmenine polimerų žaliavinių medžiagų prekyba užsiimanti įmonė jau ilgus metus remia teniso iniciatyvas, nuo 2019 m. vykdo projektą – į teniso užsiėmimus įmonės ir partnerių lėšomis vežioja ikimokyklinio amžiaus vaikus į treniruotes. UAB „Virmebas“ pastangomis šalia Utenos daugiafunkcio sporto centro įrengti šiuolaikiniai teniso kortai, džiuginantys ne tik miestelėnus, bet ir miesto svečius. Nugalėtoją paskelbė ir statulėlę įteikė Utenos rajono savivaldybės meras A. Katinas.
Utenos verslo informacijos centras 2019 m. vykdė inovatyvių verslo idėjų konkursą „Revoliucija: verslas“. Konkurse dalyvauti galėjo 9–12 klasių Utenos moksleiviai, į pagalbą pasitelkę mokytojus ar idėjų mentorius. Konkurso metu Utenos mokiniai pasiūlė 6 verslo idėjas, iš kurių konkurso komisija, sudaryta iš Utenos verslo informacijos centro, jaunimo organizacijų, Utenos rajono savivaldybės administracijos, verslo atstovų, išrinko inovatyvią ir realiausiai įgyvendinamą idėją. Nominacijos „Revoliucija: verslas“ nugalėtoją paskelbė Utenos kolegijos direktorius Raimundas Čepukas ir nugalėtojo statulėlę įteikė idėjos „iutena.lt – laimės miesto gidas“ sumanytojams. Pagrindinis idėjos autorius – Adolfo Šapokos gimnazijos moksleivis Arnas Bulka. „Laimės miesto gidas“ ateityje taps realia pagalba miesto gyventojams, svečiams ir smulkiesiems verslininkams.
Draudimo bendrovė „Gjensidige“ pristatė nominaciją „Grįžtu į Uteną“. „Gjensidige“ verslo klientų pardavimų vadovas Mindaugas Lipnius nugalėtojo statulėlę įteikė UAB „Agarus“ savininkui Agniui Berniūnui. A. Berniūnas po beveik 20 metų, praleistų užsienyje, nepabūgo iššūkio su šeima sugrįžti namo ir įkūrė automobilių remonto dirbtuves „AAmotors“. Sėkmingai veikiančioje įmonėje šiuo metu dirba 5 darbuotojai.
Nominaciją „Diplomatiškiausias darbdavys“ pelnė Gintaras Diržauskas, UAB „Utenos vandenys“ direktorius. Apdovanojimas įteiktas už gebėjimą suvienyti įvairių požiūrių žmones, lankstumą vadovaujant didelei Utenos įmonei ir pagarbą skirtingoms vertybėms. Nugalėtoją paskelbė ir statulėlę įteikė Utenos apskrities darbdavių asociacijos viceprezidentė I. Šeršniova.
Nugalėtojams įteiktos specialiai šiai šventei sukurtos statulėlės, pažymėtos laimės miesto simboliu – L raide.
Iškilmingą vakarą vedė VšĮ Utenos verslo informacijos centro projektų vadybininkas Paulius Čyvas. Muzikiniais intarpais svečius džiugino Paulius Bagdonavičius.
Už pagalbą organizuojant renginį VšĮ Utenos verslo informacijos centras dėkoja Utenos rajono savivaldybei, ADB „Gjensidige“, AB „Swedbank“, AB „Šiaulių bankas“, Utenos kolegijai, MB „Magiškos idėjos“, UAB „Švyturys-Utenos alus“, UAB „Rokiškio pieno gamyba“, UAB „Biovela-Utenos mėsa“, UAB „Lašų duona“, Utenos regioniniam profesinio mokymo centrui, MB „Vanilinis dangus“, UAB „Iki pasimatymo“, kavinei „Visis“.
Autorės nuotr.