Aktualijos

UTENOS RPM CENTRAS DALYVAVO SOCIALINĖJE PYRAGŲ DIENOS GERUMO AKCIJOJE

Lapkričio 6 dieną Utenos RPM centras jau trečią kartą jungėsi prie Lietuvoje inicijuojamos Pyragų dienos socialinės gerumo akcijos. Tą dieną visi kviečiami kepti pyragus ir už sutartą kainą pardavinėti kolegoms, bičiuliams ar mokslo draugams, o surinktas lėšas paaukoti išsipildymo akcijai.
Profesijos mokytojos su būsimosiomis konditerėmis, virėjomis ir viešbučio darbuotojomis kepė pyragus ir kvietė bendruomenę į mokymo centro kavinę „Pagrandukas“ ragauti, pirkti, dalytis receptais ir, žinoma, aukoti. Dalyvių gausa rodė, kad akcija sulaukė didelio bendruomenės palaikymo. Prie saldumynais nukrauto stalo rinkosi ir mokiniai, ir mokytojai, ir kiti centro darbuotojai. O profesijos mokytojų meistriškumą demonstravo ypatingi kepiniai ne tik savo skoniu, bet ir viliojančia išvaizda. Ne taip lengva buvo išsirinkti gražiausią pyrago gabalėlį, o dar sunkiau pasakyti, kuris iš jų skanesnis.
Anot renginio iniciatorės profesijos mokytojos Aidos Tuzienės, Pyragų dienos tikslas – dalytis ir padėti įgyvendinti vaikų svajones – pasiektas, nes mokymo centro bendruomenė noriai dalyvavo akcijoje ir paaukojo net 144 eurus, už kuriuos buvo nupirktos 25 pagalvėlės Utenos mokyklos-vaikų darželio „Eglutė“ priešmokyklinio ugdymo grupės vaikučių saldžiam ir sveikam miegeliui. Mokiniai, dalyvavę akcijoje, džiaugėsi pasidaliję gerumu, jautėsi įvertinti. Lapkričio 11 dieną Gerumo akcijos komandą svetingai pasitiko šios įstaigos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rasa Drungienė ir negailėdama gerų žodžių džiaugėsi, kad nuo darželio įkūrimo naudotas pagalves pagaliau galės pakeisti per šią akciją padovanotomis naujomis.
Nuoširdžios dovanos buvo sulaukta ir iš vaikučių. Mažieji, dėkodami už rūpestį ir gerumą, akcijos komandai nupiešė padėką ir padainavo neseniai išmoktą dainelę, kviečiančią visus – ir vaikučius, ir žvėrelius – imtis už rankų, draugauti, jungtis.
Apsilankymas mokykloje-vaikų darželyje pasėjo viltį, kad gerumas nugalės abejingumą, padės įsitraukti į įvairias veiklas, skatins dalytis, daryti gerus darbus. Utenos RPM centro gimnazijos skyriaus vedėjos Gražinos Indriūnienės teigimu, neatlygintini gerai darbai, patiriamas dėkingumas teikia nepaprastai daug vidinio džiaugsmo. Juk darydami gerus darbus ne tik atsiskleidžiame ir augame patys, bet ir ugdome daugybę socialinių ir emocinių įgūdžių, svarbių tolimesniam sėkmingam žmogaus, ypač jauno, gyvenimui.
Smagu, kai gabalėlis pyrago virsta realia pagalba tiems, kuriems jos labai reikia, o Pyragų diena pritraukia vis daugiau šiluma ir viltimi norinčių dalintis žmonių, bandančių iš paprastų kasdieninių dalykų kurti stebuklus ir keisti pasaulio veidą.
Utenos RPM centro
jaunieji žurnalistai