Aktualijos

Utenos PRC ruoš darbo rinkoje paklausius suvirintojus

Gerokai keista atvažiuoti į Utenos profesinio rengimo centrą ir nepamatyti nė vieno jauno veido. Tuščias kiemas, tušti koridoriai ir auditorijos. Apie šiuos ir kitus laikmečio neįprastumus Vytautas Kazela ir kalbasi su Utenos profesinio rengimo centro direktoriumi Zenonu Alekna.
Metai iš tiesų kitokie. Nors praeitas pavasaris buvo kur kas baisesnis negu dabar. Žmogus prie visko prisitaiko. Ir mes prisitaikėme. Kompiuterinės technologijos pas mus seniai naudojamos. Nuotoliniu būdu moksleiviai iki pandemijos nesimokė, tačiau jiems jau seniai buvo siunčiamos įvairios užduotys. Buvo specialios programos, leidusios siųsti užduotis, gauti atsakymus, atlikti vertinimą. Nors mūsų kolektyvas ir nebejaunas, bet visi išmokome taip dirbti. Aišku, tai neatstos kontaktinio mokymo. Be abejo, yra ir tam tikrų problemų.
Džiaugiuosi ministerijos palaikymu. Mums skiriama lėšų kompiuteriams įsigyti, perkame ir nešiojamuosius kompiuterius, kad išdalytume moksleiviams. Yra ir tokių moksleivių, kurie, net ir turėdami reikiamą kompiuterinę techniką ir internetą, nelabai geba mokytis nuotoliniu būdu. Tai specialiųjų poreikių vaikai, kurių mes turime kelias grupes. Ir ne visi tėvai gali jiems padėti. Dabar moksleiviai gali ateiti į mokyklą ir laikydamiesi nustatytų saugumo reikalavimų mokytis čia, padedant specialistams. (Tęsinys 2021 03 10 laikraštyje)