Aktualijos

Utenos kamerinis teatras pradeda sezoną: premjeros, festivaliai ir žinomi vardai

Rasa MILERYTĖ

Rudenį gelsta lapai, tilindžiuoja mokyklinis varpelis ir atgyja kultūrinis gyvenimas. Renginių maratoną pradeda visos miesto kultūrinės įstaigos.Šiemet prie jų jungiasi Utenos kamerinis teatras, duris atvėręs kovo mėnesį ir po vasaros atostogų bei gastrolių po festivalius, iš kur parsivežė XIX tarptautinio teatrų festivalio-konkurso „Kartu“, vykstančio Kurtuvėnuose, laurus, pristatantis pirmąjį sezoną. Apie tai, ko gali tikėtis į Kamerinį teatrą užsukę žiūrovai, papasakojo aktorė Justina Mandrijauskaitė ir režisierius Šarūnas Kunickas.

„Pokalbiuose ant sofos“ – Aidas Giniotis ir Kristina Kazlauskaitė
Su Kamerinio teatro veikla uteniškiai jau šiek tiek susipažinę – teatras įsteigtas tik kovo mėnesį, bet scenoje jau suvaidinti keli spektakliai, pradėtas renginių „Pokalbiai ant sofos“ ciklas. Šiuose renginiuose dalyvavo dailininkė, keramikė Nomeda Marčėnaitė ir aktorius Giedrius Savickas. Režisierius Š. Kunickas sako, kad per tuos du mėnesius teatro kolektyvas dėjo pastangas, kad Utenos žmonės suprastų, kokia naujos kultūrinės erdvės specifika, ir kad formuotųsi auditorija. Nors vasarą renginių lankymas natūraliai sumažėja ir kažką organizuoti nėra prasmės, visgi žengiant į rudenį, antroje rugpjūčio pusėje, Kamerinio teatro aktoriai uteniškiams pristatė dvi premjeras: „Amerika pirtyje“ (buvo vaidinama per šio spektaklio 120-ąsias metines) ir „HERMETICUM, trečias kelias iš dviejų galimų“.
J. Mandrijauskaitė ir Š. Kunickas užtikrina, kad pradėti darbai nesustos. Jau planuojama, kokius pašnekovus pakviesti ant Kamerinio teatro sofos, be to, teatro erdvė taps atvira akustiniams koncertams. Rugsėjo 27 d. čia koncertuos Domantas Razauskas – išskirtinis žmogus lietuviškos muzikos padangėje, rašantis ne tik dainas, bet ir poeziją, daugybę kartų koncertavęs Anykščiuose vykstančio dainuojamosios poezijos festivalio „Purpurinis vakaras“ metu, tačiau Utenoje dar nesilankęs nė sykio.

Tęsinį skaitykite 2019 09 18 „Utenyje“