Austina Tarvydaitė
Aktualijos

Utenos jaunimas išrinko savo lyderius

Rasa MILERYTĖ. Utenos jaunimas vėl išrinko savo lyderius. Pernai kūrybinių industrijų centre „Taurapilis“ vykusi iškilminga apdovanojimų ceremonija šiemet persikėlė į virtualią erdvę: iš anksto nufilmuotame vaizdo įraše buvo paskelbti šiemet jaunimui labiausiai nusipelnę visuomenininkai, meno kūrėjai, organizacijos, kiti ryškiausi lyderiai. Iš viso paskelbta vienuolika nominacijų, geriausiuosius balsuodami išrinko patys uteniškiai.
Viena iš renginio organizatorių Silvija Lubytė sakė, kad prasidėjus balsavimui dar kirbėjo viltis, jog pavyks renginį suorganizuoti gyvai, tiesa, jau tada buvo aišku, kad renginys būtų buvęs uždaras. Deja, epidemiologinei situacijai pasisukus itin neigiama linkme, planus dėl gyvo renginio teko pamiršti ir susitelkti į nominantų bei laureatų paskelbimo nuotoliniu būdu ceremoniją.
Dar prieš paskelbiant laureatus, Utenos visuomeninių jaunimo organizacijų sąjunga (UVJOS) „Apskritasis stalas“ savo feisbuko paskyroje dalijosi įkvepiančiais Utenoje žinomų žmonių, pristatančių nominacijas, pasisakymais. Utenos meno mokyklos direktorius Arūnas Katinas linkėjo keisti ir gražinti pasaulį, būsimam laureatui – neužmigti ant laurų; Žydrūnas Urbonas linkėjo kasdien tobulėti, o gavus apdovanojimą – nesusireikšminti; Metų studento nominaciją pristatęs Utenos kolegijos direktorius Raimundas Čepukas svarstė, kad Metų studentas yra ne tik tas, kuris labai gerai mokosi, demonstruoja puikias žinias ir gebėjimus, bet ir tas, kuris yra aktyvus, visuomeniškas, pilietiškas ir atsakingas.
Taip pat nominacijas pristatė, nominuotuosius ir būsimus laureatus sveikino LR Seimo narys Edmundas Pupinis, Utenos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Vitalijus Šeršniovas, Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentė Sara Aškinytė, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos prezidentas Lukas Vaičiakas, Utenos kultūros centro direktorius Erikas Druskinas, praėjusiais metais apdovanojimuose Metų talentu išrinkta Gerda Zaptoriūtė, buvęs Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos viceministras, koordinavęs jaunimo sritį, Eitvydas Bingelis.
Metų menininke tapo Paulina Šinkūnaitė, Metų organizacija – Utenos Dauniškio gimnazijos bendruomenė, Metų mokinių savivalda – Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos mokinių savivalda, Metų talentu – Ieva Zarankaitė, Metų iniciatyva – Jaunimo taškas, Metų partneriu – „Umaras“, Metų sportininku – Simonas Bakanas, Metų visuomenininko kategorijoje nugalėjo Silvija Lubytė, Metų moksleive išrinkta Austina Tarvydaitė, Metų studento kategorijoje daugiausiai balsų surinko Eglė Zarankaitė, o žmogumi, labiausiai nusipelniusiu jaunimui, paskelbtas Paulius Čyvas.
Nė vienas laureatas iki gruodžio 18-ąją įvykusio oficialaus paskelbimo apie pelnytus titulus nežinojo.
„Jaunimo apdovanojimai yra svarbūs, nes jie motyvuoja žmogų judėti pirmyn. Šis apdovanojimas – tai pripažinimas tarp žmonių, o to juk siekiame kiekvienas. Apdovanojimai leidžia suprasti, kiek esi pastebimas tarp bendraamžių, kitų žmonių. Apdovanojimai skatina tobulėti ir siekti tikslų, kelti naujus“, – paskelbus laureatus mintimis su „Uteniu“ dalijosi S. Lubytė.