Aktualijos

Ukmergės dvarų žiedas. Pirmoji stotelė – Šventupė

Vytautas KAZELA. Visada net ir kaimynystėje yra ką įdomaus pamatyti. Svarbu nuspręsti, kokius objektus norėtum aplankyti, ir gerai susiplanuoti maršrutą. Kažkada apvažiavau kone visas apsireiškimo vietas. Vėliau „surinkau“ nemažą apžvalgos bokštų kolekciją. Bene dvejus metus ėjau Lietuvos pažintiniais takais. Praėjusią šaltą žiemą sugalvojau, kad norėčiau pamatyti bent jau dalį Lietuvos dvarų.
Kai kuriuos jau esu matęs. Pabandysiu prisiminti: Paežerių, Zyplių, Gelgaudiškio, abiejų Burbiškių (Radviliškio ir Anykščių rajonuose), Dūkšto, Paliesiaus, Vasaknų, Rokiškio dvaro sodyba. Pernai keliavau į Ilzenbergo ir Onuškio dvarus Rokiškio rajone, medinį Čiulų dvarelį Molėtų rajone ir Taujėnų dvarą Ukmergės rajone.
Šiais metais iki birželio pirmosios spėjau pabuvoti mediniame Adomynės (Kupiškio r.), Svėdasų (Anykščių r.) ir Antazavės (Zarasų r.) dvaruose. Seniai mane masino Ukmergės rajono dvarai, juolab pernai mano aplankytas Taujėnų dvaras paliko neišdildomą įspūdį. O ir dvarų Ukmergės rajone daug. (Tęsinys 2021 07 03 laikraštyje)