Aktualijos

Turite pasiūlymų, pastebėjimų? Kviečiame diskutuoti!

Naujo Utenos rajono bendrojo lavinimo mokyklų tinklo kūrimo plano projektas, sukėlęs nemažai emocijų tarp miesto mokyklų bendruomenių, – šiuo metu bene labiausiai aptariamas ir svarstomas. Ir tai suprantama: kiekvienam tėvui ir mokytojui yra svarbi ta aplinka, kurioje padedami pamatai jauno žmogaus gyvenimui.
Bet visi puikiai suprantame, kodėl yra reikalinga mokyklų tinklo pertvarka. Blogėjant demografinei situacijai, sparčiai mažėjant mokinių skaičiui, tuštėja visos mokyklos. Didžiausią nerimą kelia tai, kad tuštėja renovuotos, modernios mokyklos, kuriose sukurtos puikios sąlygos mokytis, ugdytis ir tobulėti. Juk žinome, kad šios mokyklos yra renovuotos ne bet už kokius, o už mūsų, mokesčių mokėtojų, pinigus. Vadinasi, jei reikės uždaryti renovuotas mokyklas dėl to, kad jose nebeliko mokinių, mūsų sumokėti mokesčiai bus tiesiog išmesti į balą. Šitaip su savo šeimos biudžetu tikrai nesielgtumėme.
Maža to, išlaikydami kai kurias būtinų normaliam ugdymui užtikrinti sąlygų negalinčias mokyklas, skriaudžiame kitas švietimo įstaigas. Mažėja jų veiklų finansavimas, dingsta lėšos, skirtos renovacijai. Juk nenorėtume, kad mokyklos-vaikų darželio „Šaltinėlis“ renovacija liktų sustojusi pusiaukelėje, kad darželyje „Pasaka“ vaikai žaistų, valgytų ir miegotų šaltose, neremontuotose grupėse, kad Krašuonos progimnazijos stadiono renovacija taip ir liktų popieriuose…
Galime tyliai pasidžiaugti vienu dalyku: vietų vaikų darželiuose trūksta. Vadinasi, mažųjų uteniškių daugėja. O tai reiškia, kad miestas turi ateitį. Deja, vietų trūkumas atsisuka kita puse: darželiuose įkurtas pradines klases reikia vėl perkelti į mokyklas. Daugelis dabartinių močiučių ir senelių turbūt prisimena, koks kilo triukšmas prieš nemažai metų, kai pradinukai iš mokyklų buvo keliami į vaikų darželius. Tada tėveliai labai nenoriai susitaikė su šia būtinybe. Bet štai prabėgo metai ir ta reforma, atrodžiusi tokia baisi, tapo priimtina ir tinkama, nes pradinukų tėveliai dabar nebenori, kad jų vaikai grįžtų į mokyklas. Užkliuvom už varčios ir vėl iš pradžios… Pagalvokim, ar norim iš mažųjų uteniškių atimti galimybę patekti į darželius. Ar norim atimti ateitį iš miesto…
Gerbiami miesto ir rajono gyventojai, tėveliai, mokytojai, seneliai, įvairių Utenos rajono įmonių, įstaigų ir organizacijų darbuotojai, Utenos rajono savivaldybė kviečia diskutuoti bendrojo lavinimo mokyklų tinklo pertvarkos plano klausimais. Neabejojame, kad turite savo nuomonę, pastebėjimų, pasiūlymų. Visi argumentuoti pasiūlymai bus svarstomi ir įtraukiami į pertvarkos planą.
Siųskite ar atneškite straipsnius į laikraščių „Utenis“, „Utenos diena“, „Utenos apskrities žinios“ redakcijas. Jos mielai sutiko jūsų straipsnius publikuoti nemokamai. Pateikiame redakcijų kontaktus: „Utenis“ – A. Baranausko g. 17, Utena, tel. 8 699 83088, el. p. redaktorius.utenis@gmail.com, „Utenos diena“ – Maironio g. 34, Utena, tel. 8 657 47758, el. p. redaktorius@utenosdiena.lt, „Utenos apskrities žinios“ – Maironio g. 12, Utena, tel. 8 698 09280, el. p. redaktorius@indra.lt.
Taip pat laukiame jūsų nuomonių, pastebėjimų, pasiūlymų, straipsnių Utenos rajono savivaldybės administracijoje (Utenio a. 4, Utena), el. p. info@utena.lt, lolita.kaminskiene@utena.lt, tel.: 8 389 48341; 8 616 24713, faks. (8 389) 61 615.
Utenos rajono savivaldybės
administracija