Aktualijos

Turimas reagentų kiekis leidžia jaustis saugiai

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga informuoja, kad į Lietuvą atvyksta ne tik reagentai, dirbtinių plaučių ventiliacijos aparatai, bet ir asmens sveikatos apsaugos priemonės. Pasak ministro, gavus siuntinį asmens apsaugos priemonėmis bus galima aprūpinti visus dirbančius medikus.
„Lietuvą jau yra pasiekę daugiau nei 10 tūkst. reagentų. Tyrimų apimtis mes esame išplėtę ir kol kas esame saugūs dėl šito kiekio. Bendromis pastangomis yra užsakyta dar beveik 300 tūkst. reagentų iš Kinijos. Tikimės, kad bent dalis jų šią savaitę taip pat turėtų pasiekti Lietuvą“, – Vyriausybėje surengtoje spaudos konferencijoje sakė A. Veryga.
„Taip pat Lietuva kartu su kitomis šalimis dalyvauja trijuose Europos Komisijos vykdomuose pirkimuose. Ten taip pat yra perkamos ir asmens sveikatos apsaugos priemonės, ir dirbtiniai plaučių ventiliacijos aparatai, ir taip pat reagentai“, – sakė ministras.
„Laukiame siuntos, kur atvyks daug asmens apsaugos priemonių, kad galėtume visus medikus jomis aprūpinti, ne tik tuos, kurie dirba su sergančiais pacientais“, – patikino jis.
A. Veryga taip pat patvirtino, kad Lietuvoje šiuo metu yra 970 veikiančių plaučių ventiliavimo aparatų. Ministras taip pat teigė, kad Lietuvoje yra 40 neveikiančių aparatų, kuriuos planuojama suremontuoti.