Aktualijos

Svarstoma galimybė prekybą atverti balandžio 12 dieną

Svarstoma galimybė parduotuves, kurios šiuo metu negali veikti, atverti balandžio 12 dieną, sako Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vykdomoji direktorė Rūta Vainienė.
Penktadienį R. Vainienė nuotoliniu būdu susitiko su ministre pirmininke Ingrida Šimonytė, ekonomikos ir inovacijų ministre Aušrine Armonaite bei sveikatos apsaugos ministru Arūnu Dulkiu.
Pasak asociacijos direktorės, susitikime buvo aptarta verslo padėtis, pasirengimas galimam prekybos sektoriaus atvėrimui bei paramos verslui efektyvumo klausimai. Taip pat aptartos galimybės veiklą atnaujinti jau per artimiausias savaites.
„Verslui labai svarbus aiškumas, todėl labai tikimės, kad artimiausiu metu prekybos įmonės iš tiesų gaus leidimą veikti. Taip pat tikimės, kad ateityje bus apibrėžti aiškūs modeliai, kaip šis sektorius galėtų saugiai dirbti griežtinant ar švelninant taikomus ribojimus, tačiau išvengiant visiško uždarymo“, – sako R. Vainienė.
Pasak jos, susitikimo metu buvo aptarta ir sunkumus patiriančiam verslui taikoma parama. Asociacija jau teikė siūlymus į paramos gavėjus įtraukti ir mažiau nukentėjusias įmones, taip pat prašoma, kad parama verslus pasiektų greičiau.
„Prekybos specifika – į priekį užsakomos ir sandėliuose sukauptos prekių atsargos, kurios, keičiantis sezonui, praranda aktualumą arba dar blogiau – dėl trumpo galiojimo termino sugenda. Dalis įmonių, norėdamos realizuoti tas atsargas ir bent kiek išsilaikyti, taikė itin dideles nuolaidas, išpardavinėjo likučius. Dėl to apyvarta krito mažiau, tačiau nuostolių neišvengta. Dabartinės paramos schemos šios aplinkybės neįvertina, nors pagalba tokiam verslui taip pat labai svarbi“, – teigia R. Vainienė.
Šiuo metu gali veikti parduotuvės, kurios turi atskirą įėjimą iš lauko.
(ELTA)