Aktualijos

Suprasti, palaukti, nepykti

Vykstanti Aušros gatvės rekonstrukcija apima ne tik gatvės dangos pakeitimą ar naujų šaligatvių tiesimą, bet ir saugaus eismo reguliavimo priemonių įdiegimą. Tad kartu su statybos darbais gatvėje yra braižomos pėsčiųjų perėjos, sankryžose įrengiami nauji šviesoforai.
Pastarieji, „mirksėti“ pradėję visai neseniai, sutrikdė įprastus, kasdienius Utenos vairuotojų įpročius. Utenos rajono savivaldybės administracija sulaukė nemažai skambučių bei skundų dėl naujųjų šviesoforų ir jų veikimo. Ir tai suprantama: kiekvieną naujovę reikia perprasti, prie kiekvienos reikia priprasti.
Kaip informavo Teritorijų planavimo ir statybos skyriaus vedėjas Nerijus Malinauskas, saugaus eismo priemonių įdiegimo techninis projektas buvo patvirtintas saugaus eismo ekspertų, kurie konstatavo, kad jis atitinka visus reikalavimus. „Įrengus visas saugaus eismo priemones jos bus pakartotinai peržiūrimos, derinamos, – sakė vedėjas. – Nereikia net abejoti, kad šviesoforų darbo ciklas taip pat bus sureguliuotas ir suderintas.“ Šiuo metu šalia naujų šviesoforų dar likę ir senieji, bet jie netrukus bus demontuoti. Tad aiškumo prie sankryžų turėtų būti daugiau.
Kreipiamės į uteniškius vairuotojus, miesto gyventojus ir svečius, prašydami kantriai palaukti, kol bus galutinai įdiegtos ir sureguliuotos saugaus eismo priemonės Aušros gatvės sankryžose. Kartu atsiprašome už iškylančius nepatogumus. Tie nepatogumai geri tuo, kad yra laikini. Būtent laikini. Jie visiems mums siunčia žinutę, kad miestas tvarkosi, keičiasi, gražėja, modernėja. Po tų niekam nepatinkančių nepatogumų Aušros gatve važiuoti automobiliais, dviračiais, eiti pėstute tikrai bus patogu ir saugu.
Primename, kad Aušros gatvės rekonstrukcija bus baigta kitų metų pabaigoje.
Utenos rajono savivaldybės administracija